Чим може нашкодити часте прогрівання авто під час морозів

Головна Сторінка » Чим може нашкодити часте прогрівання авто під час морозів

Ще з часів наших дідусів багато водіїв узимку намагалися прогрівати машини майже не щодня, навіть якщо нікуди не збиралися їхати.

Однак така “турбота” про машину може одного разу загубити двигун автомобіля. Як не дивно, але взимку, особливо в люті морози, прогрівати транспортний засіб та їздити на короткі відстані не варто. Адже в результаті можна отримати серйозні проблеми зі змащенням, яке, втративши всі свої властивості, здатне “вбити” силовий агрегат.

Річ у тім, що в результаті описаних дій у верхніх патрубках системи вентиляції картера з’являється конденсат. Під час самого прогріву нічого страшного не трапляється, але після набору робочої температури та подальшої зупинки двигуна починається страшне, адже через коливання температури на стінках трубок утворюється волога.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відкрити двері авто, якщо замки замерзли: 10 перевірених способів потрапити в салон

І якщо запустити двигун хвилин на 10, то не вся рідина встигає випаруватися. А осівши у головці блоку і на всіх супутніх елементах вона змішається з мастилом, утворюючи замість робочого мастила емульсію, яка і зробить зрештою свою справу, засудивши мотор до перебирання.

Від одного разу, звичайно, нічого не станеться, але систематичне прогрівання авто шкодить йому.

Щоб не потрапити в халепу, фахівці рекомендують не чіпати машину в сильні морози. Нехай спокійно стоїть, нічого поганого з нею не станеться. А якщо дуже хочеться, то прогрівати її варто не менше 30 хвилин, якщо у вас бензин, і не менше 45, якщо дизель. Так ви збережете ресурс двигуна.

Більша кількість водіїв, не дивлячись на досвід водіння, не раз допускали хоча б одну з найрозповсюдженіших помилок під час запуску двигуна в морозну погоду, не усвідомлюючи, що можуть нашкодити йому.

Тож протягом морозних днів водіям автомобілів необхідно з особливою увагою віднестися до стану автомобіля та завжди пам’ятати про те, що навіть необережний оберт ключа у замку запалення може привести до сервісного центру.