Чистий Четвер: в який час доби важливо покупатися усій сім’ї

Головна Сторінка » Чистий Четвер: в який час доби важливо покупатися усій сім’ї

Чистий четвер є одним із найважливіших днів Страсного тижня перед Великоднем.

В цей день прийнято прибирати будинок. А ще за традиціями цього дня всі купаються.

Розповімо, в який час доби це треба робити.

Традиція у Чистий четвер

Згідно з повір’ям, вода в цей день – свята і має цілющі властивості. Скупатися треба до світанку, щоб зустріти день чистими тілом та душею. Під час обмивання потрібно щиро помолитися, попросивши Бога про захист, порятунок від суму і поганих думок. Того, хто встигне викупатися або хоча б вмитися до сходу сонця, хвороби обходитимуть стороною, а думки стануть чистими і добрими.

Також у цей день заведено готувати воду, в яку поміщають будь-який срібний предмет та залишають на ніч. Вранці наступного дня кожен у сім’ї має вмитися цією водою, яка захистить від нечистої сили. Особливо такий ритуал показаний маленьким дітям, які не можуть самі себе захистити.

Також, слід не забувати про генеральне прибирання у цей особливий день.

Важливо звільнити житло від сміття, пилу і непотребу, щоб весь рік в оселі не було скандалів, сварок і неприємностей.

Прикмети

Згідно з прикметою, мити підлогу потрібно від найдальших кутів до порога, а брудну воду виливати на вулицю, але в таке місце, де нічого не росте.

Також існує повір’я, що під час прибирання у Чистий четвер можна знайти річ, яку давно загубили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В який день Страсного тижня можна садити городину

У Чистий четвер прийнято не лише прибирати домівку, а й прати брудні речі: одяг, рушники, постільну білизну, штори та скатертини. Вважається, що до приходу Великодня все має бути чистим.

Після Чистого четверга до Воскресіння Христового та в день Великодня церква забороняє домашні роботи по дому. Вважається, що прибиранням можна “засипати сміттям очі Христу, що лежить у труні”.

Найвдалішим часом для миття у будинку є один із днів перед Великоднем. Це сприяє залученню до будинку радості, щастя, удачі та благополуччя.

Наші предки вірили, що сонячні промені, що проникають у наш будинок через вікна саме в цей період, допомагають вигнати з житла нечисть, біди та проблеми.

Перед Великоднем найвдаліший день, щоб помити вікна – Чистий четвер. Також можна провести чищення вікон і в понеділок, перед Великоднем.

Категорично не можна виконувати цю домашню роботу у Страсну п’ятницю.