Керолайн Левітт, речниця Білого дому, що спеціальний посланець президента США Стів Віткофф і державний секретар Марко Рубіо провели непублічну роботу з підготовки нового “мирного плану” для України.
За її словами, в адміністрації Трампа “протягом останнього місяця тихо працювали над планом”. Про це повідомляє Sky News.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США формують перелік ідей для завершення війни з урахуванням позицій Києва і Москви – Рубіо
Речниця наголосила на тому, що “це хороший план” для обох сторін.
“Вони спілкувалися з обома сторонами, Росією та Україною, щоб зрозуміти, на що ці країни готові піти, щоб досягти тривалого і стабільного миру”, – додала речниця.
Левітт сказала, що переговори тривають, але вона не буде “розкривати подробиці” підготовленого США плану.
“Це хороший план як для Росії, так і для України, і ми вважаємо, що він має бути прийнятним для обох сторін, і ми дуже наполегливо працюємо над його реалізацією”, – сказала вона.
Європейські країни не підтримали “мирний план”, який вимагає поступок від України. Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу зустрілися в Брюсселі, де обговорили ймовірність погодження на новий “мирний план”. Вони “чітко дали зрозуміти”, що не приймуть тиску на Україну.