“Це не буде примусовою мірою”: у Міноборони пояснили, як працюватиме е-кабінет

Головна Сторінка » “Це не буде примусовою мірою”: у Міноборони пояснили, як працюватиме е-кабінет

Електронний кабінет буде створено для кожного військовозобов’язаного, але громадяни самі будуть вирішувати, користуватися цією функцією чи ні.

Натомість, це буде зручний сервіс, завдяки якому, серед іншого, громадянам більше не доведеться стояти в чергах. Про це в ефірі “Радіо Свобода” розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

Він запевнив, що е-кабінет не буде примусовою мірою, яка якимось чином карається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд затвердив додаткові виплати та вислугу військовим “на нулі”

“Електронний кабінет створять автоматично, але реєструватися там людина зможе за бажанням. Це не буде якоюсь примусовою мірою, яка якимось чином карається. На даний момент принаймні так”, – сказав він.

Лазуткін пояснив, що це буде зручний сервіс, за допомогою якого людина зможе змінити дані про себе, не виходячи з дому.

“Наприклад, в людини з’явилися діти, три або більше, якщо вона змінила місце проживання, якщо отримала додаткову освіту, знання іноземних мов, то ці всі дані можна буде туди завантажити і таким чином їх оновити. Це зручно і не треба буде приходити в ТЦК і СП. Не треба буде стояти в черзі”, – сказав він.

2 квітня президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону щодо “удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану”.

Згідно з ним запроваджується електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста, йдеться у документі.

У ньому будуть відображатися відомості, які є у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.