“Це не патова ситуація”: Зеленський відреагував на резонансну статтю Залужного

Головна Сторінка » “Це не патова ситуація”: Зеленський відреагував на резонансну статтю Залужного

Україна не перебуває у патовій ситуації у зв’язку із переходом війни на стадію позиційного виснаження.

Про це заявив президент Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві, передає УНІАН.

Зокрема, глава держави прокоментував статтю Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для The Economist про те, що війна перейшла у позиційну стадію і що це призведе до затягування війни, яке буде вигідно Росії.

Зеленський нагадав, що 24 лютого 2022 року всі говорили, що Україні не довго залишилося триматися і що майже вся країна буде захоплена.

“І були ті чи інші сигнали, умови, що треба все віддати, людей поміняти, Росію визнати, Європу забути, про НАТО не думати. І що таке Україна – немає такої держави. Усіх цих голосів я багато чув за ці роки. І я був абсолютно впевнений у нас”, – сказав Зеленський.

За словами президента, Україна була у більш складній ситуації.

“Але ми дуже вірили, боролися і здобули перемогу. Кілька впевнених хитрощів, практик, військових операцій, і ви пам’ятаєте Харківський регіон був звільнений, частина, і ви пам’ятаєте, що було у Херсоні. Тому, є складнощі, є різні думки, і я вважаю, що ми не маємо права навіть думати і опускати руки. Бо яка, скажіть мені, альтернатива?”, – запитав президент.

На його переконання, якщо Україна гіпотетично віддасть Росії третину держави, то війна не закінчиться.

“Це буде тільки початок. Володимир Путін же цим не закінчить. Ми ж знаємо, що таке заморожений конфлікт. Ми ж для себе зробили висновки”, – наголосив глава держави.

Зеленський підкреслив, що треба берегти людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пакет військової допомоги Україні від США 3 листопада був останнім: відома причина

“Сьогодні минув час – люди втомлені. Всі втомлюються. Всі люди, незалежно від їхнього статусу. Це зрозуміло. Тут нічого такого немає. Але це не патова ситуація. Я ще раз підкреслюю. Ми про це вже говорили. Це не якась новина”, – продовжив Зеленський.

Український лідер нагадав, що Росія контролює небо.

“Ми бережемо наших хлопців і дівчат. Коли ми не контролюємо небо, просто кидати, як Росія кидає своїх людей як м’ясо, ніхто не хоче”, – додав президент.

При цьому глава держави розповів, як побороти таку ситуацію. Зокрема, він зазначив, що рішення про надання Україні винищувачів F-16 вже є, але треба почекати завершення навчання українських пілотів і механіків, тому що це довгий процес.

“Швидкі є рішення. І вони не якісь там космічні, технологічні – протиповітряна оборона. Ми спробували, коли на фронті є ППО, всі чітко розуміють – військові йдуть вперед, біжать, їдуть, використовують техніку. І йдуть ті чи інші контрнаступальні дії”, – підкреслив Зеленський.

Глава держави додав, що треба більше співпрацювати з партнерами для посилення ППО і розблокування неба, щоб “дати можливість нашим хлопцям зробити наступальні дії”. Також Зеленський заявив, що треба думати про сьогоднішній день, а не про завтра.

Заступник керівника Офіса президента Ігор Жовква розкритикував резонансну статтю головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для The Economist.

Зокрема, він наголосив, що військові не повинні коментувати для преси обстановку на фронті та робити певні оцінки ситуації, адже це полегшує роботу агресора. Про це він сказав в ефірі телемарафону.

Жовква розповів, що після виходу статті йому телефонував “один із керівників кабінету лідерів” із запитанням, чи дійсно війна зайшла в глухий кут.