“Це рекет” – Данилюк розкритикував закон про олігархів

Головна Сторінка » “Це рекет” – Данилюк розкритикував закон про олігархів

Дія так званого закону про олігархів може призвести до падіння конкурентоздатності України і рівня зарплат. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua сказав колишній секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Данилюк.

За його словами, закон про олігархів примітивний і небезпечний.

“Що робить Зеленський? Запроваджує реєстр, в який потрапляють олігархи. Їм буде важче залучити фінансування з-за кордону. Відповідно не розвиватимуть свій бізнес. Програють усі конкурентоздатність падає, рівень зарплат теж. Якщо за ними ганятимуться, то ще й припинять реінвестувати. Це фактично рекет. Почнуть битися із Зеленським. Врешті решт ослабнуть і вони, і країна”, – зауважив Данилюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Путін може напасти на новорічні свята. Або 8 грудня” Олександр Данилюк

“Зеленський чому бореться з олігархами? Бо вони його ображають. Він же такий великий, а його не слухаються. Як це їхні канали запрошують політиків, які його критикують?”, – зазначив він.

Політик не вірить, що олігархи здатні об’єднатися проти президента.

“Ніколи такого не було. Вони знаходяться в своєму клубі і хочуть насолити один одному”, – додав Данилюк.

Націоналізація Приватбанку реальний приклад деолігархізації, вважає ексміністр фінансів.

“Після націоналізації Приватбанку Ігор Коломойський фактично втратив “ядерну кнопку” в Україні. Це було непросто зробити. Це реальна війна, коли треба переховувати свою родину”, – каже.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Не відходить ні на крок” Данилюк розповів, чому Зеленський не позбудеться Єрмака

5 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про олігархів. Перші засідання Ради національної безпеки і оборони, на яких визначатимуть олігархів, можуть відбутися в травні наступного року. Ігор Коломойський заявив, що не бачить нічого поганого в тому, щоб бути учасником елітного реєстру. Вважає, що цей закон легалізує статки, нажиті до ухвалення закону.

18 грудня 2016 року уряд ухвалив рішення про перехід Приватбанку у повну державну власність. Тоді міністром фінансів був Олександр Данилюк. Саме він ініціював це. Американська детективна компанія “Кролл” виявила, що колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов завдали установі збитків на $5,5 млрд майже 155 млрд грн. Аби втримати її дієздатною, держава вклала відповідну суму. Кожному українцеві це обійшлося в 3,5 тис. грн, порахували в Нацбанку.