Цей день покаже чи очікувати ранніх заморозків. Прикмети на сьогодні

Головна Сторінка » Цей день покаже чи очікувати ранніх заморозків. Прикмети на сьогодні

20 вересня день пам’яті великомучеників Євстафія Плакіди, дружини його Феопістії і дітей їхніх Агапія і Феопіста.

Якось Євстафій під час полювання побачив між рогами оленя образ розіп’ятого на хресті Ісуса. Він охрестився разом зі своєю дружиною Феопістією та дітьми: Агапієм та Феопістом. На долю Євстафія випало чимало випробувань. Спочатку померли всі його слуги, потім загинула домашня худоба, сам він розлучився з дружиною та дітьми.

Однак всі випробування Євстафій пережив без нарікань, лише молився Господу. Скоро чоловік воз’єднався зі своєю родиною. А згодом став воєначальником у війську імператора Траяна. Однак Траян помер і на престол сів язичник Адріан, який наказав влаштувати велике язичницьке свято. Євстафій відмовився приносити пожертви ідолам, за що розгніваний імператор його стратив.

Що не можна робити

Заборонено струшувати воду з вимитих рук.

Не можна робити подарунки.

Краще не йти до лісу, адже можна легко заблукати.

Прикмети і традиції

Дме північний вітер скоро прийде похолодання, а якщо з південного боку попереду ще багато теплих днів;

стоїть туман і літає павутина до теплої осені, яка буде довгою;

на нижніх гілках багато шишок чекайте на ранні заморозки, а якщо шишок більше вгорі холодно буде наприкінці зими;

західний вітер дме на вогку погоду восени, а північно-східний на сильні зливи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батьківські суботи: коли поминають померлих родичів за новим церковним календарем

Вважалося, що цього дня, незалежно від погоди, потрібно висушити мокрий одяг на вулиці, щоб він увібрав в себе “сонячне” проміння, мороз чи дощ. Вдома запалювали свічку з церкви, а дзеркала мили святою водою. Так намагалися позбутися від нечистої сили на зиму.

26 вересня за новим церковним календарем вшановують апостола і євангеліста Іоанна Богослова. До цього часу відзначали 9 жовтня.

Іоанн Богослов є єдиним з усіх учнів Христових, який разом з Дівою Марією знаходився поруч з хрестом Господнім на Голгофі. Згодом саме на піклуванні Іоанна і залишилася Божа Матір, за якою він доглядав до самої її смерті в місті Єрусалим.

Зверніться до Іоанна Богослова з проханнями захистити особисто вас, ваших дітей, рідних і друзів від усякого зла, зміцнити здоров’я, подарувати удачу в справах. Якщо немає можливоті піти до церкви, помоліться з дому. Слова, що йдуть від чистого серця, будуть обов’язково почуті згори.