fbpx

Ціна на нафту досягла семирічного максимуму

Головна Сторінка » Ціна на нафту досягла семирічного максимуму

5 жовтня ціни на нафту зросли до семирічних максимумів. Контракти на листопад на нафту марки WTI сягнули $78 за барель.

Країни-експортери нафти на засіданні вирішили надалі збільшувати видобуток нафти на 400 тис. барелів на день у листопаді, йдеться у даних Investing. Це спричинило стрибок цін до рівня 2014 року.

Країни ОПЕК+ вирішили не змінювати встановлений раніше план відновлення видобутку нафти. Зі збільшенням попиту на ринку у зв’язку з відновленням економічної діяльности у світі, на ринку очікували збільшення видобутку понад запланований обсяг.

Хоча нафта марки Brent не побила максимуму вересня 2019 року, коли ціни перевищили $82 за барель, контракти впритул наблизилися до цього значення. Ціна на грудневі ф’ючерси зросла з $79,37 за барель до $81,64. На такому ж рівні нафта котирувалася у жовтні 2014 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на газ у Європі оновила історичний максимум

Наприкінці вересня нафта марки Brent злетіла понад $80 за барель. Провідний еталон сирої нафти зростав шість днів поспіль, досягнувши максимуму від жовтня 2018 року. Нафта цьогоріч зросла, оскільки розгортання вакцинації у світі сприяє попиту на енергію. Різкий стрибок цін на газ підживив теж ціни на нафту. Світ знаходиться в умовах нестачі газу та цінових рекордів. Газова “криза” підсилює попит на нафту, адже тепловиробники починають замінювати газ на нафту та вугілля.