З середини липня ціна російської нафти перевищила встановлений G7 граничний поріг $60 за барель.
У Міністерстві фінансів США наголошують, що це нормально. Санкції все одно працюють, передає Gazeta.ua.
Виконувач обов’язків помічника міністра фінансів США з економічної політики Ерік ван Ностранд сказав, що ціна зростає слідом за світовими котируваннями. Поріг дає покупцям, які не входять до цінової коаліції, додаткові важелі для переговорів про знижки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стеля цін на нафту з РФ: у Держдепартаменті пообіцяли “подвійний ефект”
“Росія може продавати нафту дорожче граничної ціни, якщо не використовує послуги компаній з країн коаліції, тому нічого дивного, що середня ціна на рівні або навіть вище порогу. Але навіть ці операції вимагають певних витрат. Наприклад, інвестиції, які російський уряд робить у тіньовий флот або власні страхові компанії, щоб продавати вище ліміту, забирають гроші з військової скарбниці”, вказав він.
Санкцію мали на мети зниження доходів Росії, яке б не мало негативного впливу на світовий ринок нафти. Ерік ван Ностранд вважає, що такий інструмент справляється з цим завданням.
“Зрозуміло, що Росія намагатиметься уникнути обмеження цін. Найважливіше те, що ми продовжуємо колективними зусиллями досягати нашої кінцевої мети зупинити російську військову машину”, додав він.
3 грудня Рада Європейського союзу ухвалила рішення щодо встановлення граничної ціни на нафту і нафтопродукти та масла з Росії на рівні $60 за барель.
Президент України Володимир Зеленський назвав цей крок несерйозним. На його думку, ціна російської нафти не повинна бути вищою, ніж $30 за барель.