Ціни на нафту пішли вниз: інвестори бояться тарифів Трампа

Головна Сторінка » Ціни на нафту пішли вниз: інвестори бояться тарифів Трампа

Світові ціни на нафту знизилися у вівторок, 8 липня, після відчутного зростання на попередній сесії.

Причиною стали нові заяви президента США Дональда Трампа щодо запровадження мит, а також вищі, ніж очікувалося, прогнози щодо видобутку ОПЕК+ у серпні. Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, ф’ючерси на Brent втратили 22 ц. (0,3%) і торгувалися на рівні $69,36 за бар. Водночас американська WTI знизилася на 27 ц (0,4%) – до $ 67,66 за бар.

Причиною занепокоєння інвесторів стали заяви Трампа про підвищення тарифів із 1 серпня для низки торговельних партнерів – зокрема Південної Кореї, Японії, Сербії, Таїланду та Тунісу. Хоча згодом президент США уточнив, що ця дата ще не остаточна, ринок уже відреагував стриманістю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на нафту різко впали на тлі несподіваної заяви ОПЕК+

Експерти наголошують, що така невизначеність може негативно позначитися на глобальній економіці та, відповідно, знизити попит на нафту.

Попри це, деякі дані свідчать про збереження сильного попиту, зокрема у США – найбільшому у світі споживачі нафти. Так, за даними Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США, інвестори збільшили чисті довгі позиції у ф’ючерсах та опціонах на нафту в тиждень до 1 липня, що говорить про зростання довіри до ринку.

“Попит залишається стабільним завдяки сезонним чинникам. Але головне питання – чи зможе ринок поглинути більший, ніж прогнозувався, обсяг видобутку з боку ОПЕК+”, – пояснив Емріл Джаміль, аналітик LSEG Oil Research.

Додатковим сигналом високого попиту стали й дані з Індії – третього за масштабами споживача нафти у світі. Там у червні використання пального зросло на 1,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Вісім провідних країн ОПЕК+ планують масштабніше, ніж очікувалося, нарощення видобутку нафти – приблизно на 550 тис. бар. щодня.

За даними джерел, це рішення пов’язане зі зміною стратегії альянсу: ОПЕК+ намагається прискорити відновлення видобутку, щоб знизити ціни на тлі нестабільного попиту та геополітичної напруги.