fbpx

Ціни на нафту різко зросли на тлі заяви США

Головна Сторінка » Ціни на нафту різко зросли на тлі заяви США

На тлі інформації про найнижчі запаси нафти у США з 2018-го ціни на нафту 12 січня зросли до найвищих рівнів із моменту появи Covid-штаму Omicron.

Вартість ф’ючерсів на Brent зросла на 1,42% до $84,95 за барель, пише Reuters. Це найвища позначка від 1 листопада.

“Ціна ф’ючерсів на марку WTI (West Texas Intermediate – Gazeta.ua) зросла активніше на 2,02% до $82,86 за барель”, – йдеться у повідомленні.

Важливим фактором стала заява американського регулятора щодо запасів нафти у США. У перший тиждень січня вони впали до 413,3 млн барелів, тобто найнижчого рівня за останніх три роки. Падіння запасів виявилося більшим, ніж очікував ринок. Воно триває вже сьомий тиждень поспіль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтогаз запропонував знижку на газ для населення: відома умова

Водночас голова Федерального резерву Джером Павел наголосив на короткостроковому впливі Omicron на економіку країни та готовності резерву до жорсткішої монетарної політики. США є найбільшим споживачем нафти у світі.

На цінову динаміку впливає також рішення ОПЕК+ щодо поступового збільшення пропозиції нафти на ринку. Разом із тим, країни-експортери досі обмежують поставки на понад 3 млн барелів на добу.

Торік нафта зросла в ціні, оскільки розгортання вакцинації у світі сприяло попиту на енергію. Світ наразі перебуває в умовах нестачі газу та цінових рекордів. Країни ОПЕК+ вирішили не змінювати встановлений раніше план відновлення видобутку нафти. Зі збільшенням попиту на ринку у зв’язку з відновленням економічної діяльності у світі, вони очікували збільшення видобутку понад запланований обсяг.