Під час Дня відкритих дверей у Львівському обласному Центрі контролю та профілактики хвороб студентам показали роботу Центру зсередини, а також представили спільноту “Вартових громадського здоров’я”.
Мета спільноти – показати студентам і молодим спеціалістам освітні та кар’єрні можливості у громадському здоров’ї, сприяти розвитку фахівців і надихати на боротьбу з найбільшими загрозами здоров’ю українців. Подібний спільний захід “Вартових громадського здоров’я” та ОЦКПХ уже відбувся в Івано-Франківську, Львів став другим містом.
“Громадське здоров’я – це насамперед про профілактику захворювань, збільшення тривалості життя та зміцнення здоров’я населення. Це про вакцинацію, вчасне виявлення хвороб, якість води, яку п’ємо, та повітря, яким дихаємо. Зараз, на тлі свого стрімкого розвитку, ця сфера відчуває брак спеціалістів. Тому виникла ідея створити спільноту, до якої зможуть долучатися всі зацікавлені, яка популяризуватиме громадське здоров’я, стимулюватиме студентів навчатися та працевлаштовуватися в цій сфері. Важливо, що не тільки медики можуть зробити кар’єру в сфері громадського здоров’я, працюючи для прикладу в обласних центрах контролю та профілактики хвороб. Юристи, менеджери, хіміки й біологи і не тільки – теж себе можуть знайти у цій сфері”, – розповіла Тетяна Градоблянська, фахівчиня з комунікацій проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”, який втілює кампанію “Вартові громадського здоров’я”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні збільшилась кількість хворих на кашлюк: симптоми і як уберегтися
У Львові представники проєкту організували зустріч із працівниками обласного Центру контролю та профілактики хвороб і студентами-медиками.
Після презентації проєкту “Вартові громадського здоров’я” для всіх провели екскурсію лабораторіями Центру. Показали, як за допомогою сучасного обладнання аналізують показники води, вимірюють радіацію.
“Я закінчила медуніверситет цього року. Під час навчання не ознайомлюємось детально з профілактикою. Нас вчать лікувати хворих, а не працювати зі здоровими. І якщо лікар лікує сотні людей, то сфера профілактики працює на тисячі й мільйони”, – зазначила Олена Мисаньо. Прийшла на захід разом з подругою Наталією Подолюк, із якою проводить інформаційні проєкти для школярів.
“Троє інтернів, що працювали тут минулого року, залишилися у нас. Їм цікаво. Виїжджали у лікарні розслідувати випадки інфекційних хвороб, опитували контактних осіб. Організовували вакцинальні бригади. Ходимо з лекціями у поліклініки, освітні заклади, на виробництва, до внутрішньо переміщених осіб”, – розповіла завідувач Львівського районного відділу Центру Наталія Лозинська.
Керівники інших підрозділів показали студентам свої напрями роботи: від протидії неправильному призначенню антибіотиків до розроблення принципів здорового харчування для школярів.
“Наш Центр відкритий для молодих і креативних ідей для формування культури здоров’я та профілактики захворювань. Для цього нам важливо залучати активну молодь. У нашій установі є перспектива кар’єрного зростання та професійної реалізації. Під час Дня відкритих дверей студенти-медики змогли побачити Центр зсередини для можливості вибору спеціальності в майбутньому”, – зазначила генеральна директорка Центру Наталія Іванченко.
Комунікаційна кампанія “Вартові громадського здоров’я” реалізується проєктом USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”. Проєкт розрахований на п’ять років і полягає у допомозі уряду України протидіяти загрозам громадському здоров’ю і виконувати критично важливі функції у цій системі. Він працює у 8 пілотних областях України, зокрема на Львівщині.
“Вартові громадського здоров’я” – це про формування ком’юніті, інформування про сферу громадського здоров’я, мотивацію до стажування та побудови кар’єри у цій сфері. Крім офлайн-подій, у регіонах також записують влоги про життя, навчання та стажування в сфері громадського здоров’я, відеоподкасти з молодими спеціалістами і досвідченими практиками.