fbpx

Цзіньпін поїде до Путіна у Москву – WSJ

Головна Сторінка » Цзіньпін поїде до Путіна у Москву – WSJ

Китайський лідер Сі Цзіньпін готується відвідати Москву.

Він планує провести саміт з президентом Росії Володимиром Путіним у найближчі місяці, передає The Wall Street Journal.

Джерела видання кажуть, що ця зустріч стане частиною просування багатопартійних мирних переговорів і дозволить Китаю повторити свої заклики не застосовувати ядерну зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба ознайомився з деталями китайського мирного плану

“Підготовка до візиту перебуває на ранній стадії і час його проведення ще не визначено. Сі Цзіньпін може відвідати РФ у квітні або на початку травня, коли Кремль святкуватиме перемогу у Другій світовій війні над Німеччиною”, повідомляють джерела видання.

Головний радник лідера Китаю Ван І може обговорити поїздку Сі Цзіньпіна під час свого візиту до Москви.

Керівник Офісу закордонних справ ЦК Компартії Китаю Ван Ї анонсував мирну ініціативу з метою припинення агресивної війни Росії проти України. Про це він заявив під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки. Лідер Китаю Сі Цзіньпін збирається 24 лютого, у річницю початку російської війни проти України, виступити з “мирною промовою”. Про це розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні після зустрічі з головним дипломатом Китаю Ван Ї.

Китай утримується від критики Росії після її вторгнення в Україну, проте на саміті G20 в Індонезії Сі Цзіньпін “рішуче виступив проти використання атомної зброї та підтримав деескалацію та припинення вогню”. Він також заявив, що застосування ядерної зброї Росії в Україні є неприпустимим.

Generated by Feedzy