Данілов назвав головну проблему ідеї “платного” виїзду чоловіків за кордон

Головна Сторінка » Данілов назвав головну проблему ідеї “платного” виїзду чоловіків за кордон

Пропозиція дозволити виїжджати військовозобов’язаним чоловікам за кордон за гроші у розпал війни недоречна.

Подібне рішення поставить українців у нерівні умови, які будуть залежати від їхніх статків. Про це в ефірі телемарафону заявив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов.

“Мені б дуже не хотілося, щоб можна було відкупитися від захисту нашої країни, тим паче, що не у всіх людей є гроші. Тому ця ситуація може бути дуже-дуже контроверсійною”, – зазначив Данілов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліцейський організував канал втечі ухилянтів за кордон

Окрім того, він вважає, що таку пропозицію народним депутатам можна було би вносити до початку повномасштабного вторгнення, а не тепер – у розпал війни.

“Треба дуже уважно думати і розуміти, чим це може закінчитися. Щоб не сталося так, що ті люди, які мають статки, будуть своїх дітей відправляти за гроші за кордон, а ті люди, в яких немає статків, мають іти захищати країну. Я розумію так, що це не зовсім справедливо”, – наголосив він.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким визначено як підставу для виїзду за кордон військовозобов’язаних чоловіків відкриття рахунку в державному банку з мінімальним внеском 12 945 грн.

Його необхідно поповнювати кожного місяця під час перебування за кордоном на близько 2 800 грн, з наданням банку дозволу перераховувати ці внески на спецрахунок ЗСУ.