Данілов пояснив, хто відповість за провал мобілізації в Україні

Головна Сторінка » Данілов пояснив, хто відповість за провал мобілізації в Україні

Відповідальність за провалену мобілізацію в Україні було б некоректно покладати на одну людину.

Треба наводити лад у роботі всіх центрів комплектації. Там “є прояви якихось речей, які б не мали там бути”, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв’ю Наталії Мосейчук.

На початку повномасштабного вторгнення дуже багато людей пішло воювати навть не заходячи до військкомату – їх фактично всіх приймали, бо була така ситуація, пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація та рекрутинг – військовий пояснив різницю

“У нас кожного місяця є сталий призов до Збройних сил України. Чи можемо ми зупинити цей процес? Ні, не можемо, тому що хлопці і дівчата отримують поранення. Обовʼязково треба надавати відпочинок. І ми маємо розуміння, що це має бути те підкріплення, яке має бути підготовленим, яке має розуміння, де і в який спосіб має служити”, – розповів Данілов.

Секретар РНБО вважає, що знаходити крайнього у проваленій мобілізації не зовсім коректно, адже це “всі ми”.

“Це ж люди, вони інколи бувають слабкі. Інколи хтось за когось може попросити. У нас є ще лікарська компонента доволі велика в цьому процесі. Питання непросте, але треба розуміти, що це відповідальність всіх нас за нашу країну, – резюмував він.

26 грудня Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт “Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”. 11 січня уряд відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію і передав її до парламенту.

7 лютого Верховна Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.

До урядового законопроєкту про мобілізацію вже подали понад 1300 правок.