fbpx

“Дарувати посмішки – це теж круто”: гуморист Слава Кедр волонтерить в незвичному образі

Головна Сторінка » “Дарувати посмішки – це теж круто”: гуморист Слава Кедр волонтерить в незвичному образі

Останні місяці стрічка коміка Слави Кедра в соціальних мережах заповнена фото та відео зі звітами про збір та передачу гуманітарної допомоги для мешканців Харкова та інших міст, а також придбання важливих речей для військових. Але вони точно не пройдуть повз вашу увагу, бо волонтер завжди у новому класичному костюмі. Таку фішку актор використовує, щоб привертати увагу до доброї справи і збирати на неї донати.

“Костюмів вже стільки, що немає місця, де зберігати”

На початку повномасштабного вторгнення Слава Кедр жив і працював у Харкові саме тут вже кілька років існує Інародний театр абсурду “Воробушек”, актором і автором якого він є. Та цей творчий проєкт, як і більшість аналогічних в Україні, від 24 лютого поставлений на паузу.

На початку березня я переїхав до Дніпра, намагався вивезти й маму, яка мешкає у селі під Харковом, але вона не погодилась, розповів Слава Кедр. Хоча вона і вибухи чула, і літаки в небі були постійно, та в саме село приліт був тільки раз, в центр. І це була така дивна бомба на парашуті. Що ж стосується мого житла в Харкові, то будинок, в якому я винаймав житло, вцілів, але в сусідніх повибивало вікно, коли було влучання у будівлю обласної держадміністрації. Єдине, що я не можу потрапити до квартири, бо її власниця на п’ятий місяць війни мені зателефонувала з вимогою розрахуватись за весь період, а потім змінила замки та перестала брати трубку.

У Харкові, який Слава називає найулюбленішим містом, він був частим гостем один-два рази на тиждень він привозив сюди харчові продукти для тероборонівців та місцевих мешканців.

Мої друзі у Дніпрі почали волонтерити, і я подумав, що теж зможу цим займатись і приносити користь, продовжує розповідь актор. Ми відштовхувались від потреб харківських штабів, які годували цивільних і військових, тож в першу чергу взялися поставляти їм гуманітарку. Спочатку в команді нас було 12 осіб, зараз лишилось троє я, Микита і Сергій. Це дуже талановиті хлопці ми разом живемо, волонтеримо, разом знімаємо ролики як продакшн 4:21 Kharkiv Crew.

Ідея з костюмами, за словами Слави, виникла у нього майже відразу, хоча у звичному житті він їх не носив. Правда, залюбки так вбирався заради виступів у складі театру чи участі в різних творчих заходах.

Можна побачити по фото, що першого разу на ринок я приїхав у власному одязі, пояснює актор. Завантажили машину, я на себе подивився: “Блін, та я весь брудний”, а з Харкова я забрав з собою тільки рюкзак, тож вирішив у секонд-хенді придбати якісь речі, щоб перевдягатись. Побачив там костюм, і прийшла думка, що напевно буде прикольно, якщо я формуватиму вантаж не просто у спортивних штанах, а у костюмі. Вирішив, що завдяки цьому ми зможемо збирати більше, тому що це цікаво, відповідно, буде більше репостів. Треба було щось додати волонтерству і підіймати людям настрій в такий спосіб такими були мої мотиви.

З того моменту для кожного візиту на харківський ринок для заповнення машин овочами, фруктами, крупами, м’ясом, консервами Слава підбирає нове вбрання. Зазвичай це комплект з класичних штанів та піджака, доповнений черевиками в тон і яскравими аксесуарами: шкарпетками з принтом, краваткою, сережкою у вусі, окулярами з кольоровими скельцями.

Костюмів вже стільки, що немає місця, де зберігати, тож 10 я продав зробив благодійний аукціон, додає Слава. Пам’ятаю, як один з вантажників сказав: “Якщо ти приїхав за продуктами на ринок в костюмі-трійці, то боюся уявити, в чому ти ходиш на побачення”.

“Вперше став писати пісні української мовою”

На допомозі мешканцям Харкова Слава з друзями не зупинився. Гуманітарні вантажі, зібрані їх спільними зусиллями направлялись і до області міст Куп’янськ, Ізюм, смт Кулиничі тощо. Також у переліку міст, куди надходить допомога Бахмут, Лиман, Торецьк та інші прифронтові міста Донбасу.

Ми самі дуже рідко розвозимо людям напряму, наша задача інша, уточнює Слава. Зазвичай ми все передаємо нашим друзям благодійному фонду “Є волонтер”, або ініціативі CodeIT4Life. У них все налагоджено, відпрацьовано щодо доставлення адресного. І загалом за минулий рік нам вдалось завдяки довірі людей допомогти військовим та цивільним мешканцям Харківської та Донецької областей на загальну суму понад 7 млн грн.

В цій сумі, наприклад, 500 тис. гривень на два пікапи, для збору яких команда Слави зняла шоу “Тачка на прокачку”, де він сам зіграв роль американського репера X Zibit. І цей задум спрацював майже за добу необхідну суму було зібрано. Так само швидко вдалось знайти необхідну суму і на безпілотник, знов таки завдяки короткометражці.

Коли я долучився до волонтерського руху, цим займалось вже дуже багато людей, пояснює свій підхід Слава. І всі вони, щоб показати свою діяльність, звітували в соцмережах, і ти бачив у стрічці чеки, чеки, чеки, але люди зазвичай це не дивляться, їм потрібно щось, що зачепить. І для цього ми знімаємо такі відео, щоб, можна сказати, не загубитись в масі. Я вдячний за те, що люди розуміють, скільки ми в них вкладаємо сил, роблять репости та донати. Це дозволяє закривати запити від військових, підтримувати цивільних. І я дуже радий, що, окрім того, що люди нам допомагають це робити, вони ще посміхаються. Мені подобається дарувати посмішки у такий нелегкий час це теж круто.

Поки такі відео, а також створення і запис пісень в рамках гурту “Пушпака” основні напрямки творчої реалізації для Слави, бо театр “Воробушек” поки не виступає.

У наших спектаклях бере участь багато людей, тому зараз ми це не робимо важко і нерентабельно, зізнається Слава. А от музикою вистачає часу займатися, до речі, вперше це став писати пісні українською. Я б в принципі й так на неї переходив, бо в мене велика аудиторія, треба бути свідомим. Але це відбувалось, можливо, трохи повільніше, ніж зараз. Так, мені непросто, але це потрібно. Я хочу володіти українською мовою так, щоб бути задоволений своїми текстами. Якщо вони були раніше переважно розважальними, постіронічними, то зараз під них можна і посміхнутися, і потанцювати, і подумати.

На останок розмови Слава додає, що він разом з друзями не планує зупинятися в волонтерстві. Новий рік він почав з поїздки в Бахмут, організованої волонтерською групою “Лівий берег”.

Ваші донати та репости допомогли стільком людям, що неможливо виміряти подяку, так Слава Кедр подякував українцям, які підтримують його у волонтерстві. І вірю, що ми будемо і надалі робити добро

Номер картки 5375414113566441

PayPal superkleysuper@gmail.com

Криптогаманець TJsgTWrxxqpxxodYpZSsxD3f1Ug3pEMX3Z мережа (TRC20)

Generated by Feedzy