Давньоримські статуї знайшли у Туреччині

Головна Сторінка » Давньоримські статуї знайшли у Туреччині

У Туреччині археологи виявили унікальні статуї, що належать до римської епохи.

Ці знахідки допомагають краще зрозуміти мистецькі традиції того часу, відомі своєю реалістичністю та увагою до деталей, передає Arkeonews.

У давньому місті Перге, розташованому в Анатолії, дослідники розкопали п’ять скульптур. Вони датуються імператорським періодом Римської імперії та відкривають нові аспекти культурного розвитку регіону.

Перге заснували в III столітті до нашої ери під час елліністичної епохи. Спочатку місто населяли памфілійці, а з I століття до нашої ери воно увійшло до складу Римської держави та перетворилося на важливий центр торгівлі та мистецтва.

Серед найвизначніших знахідок – майже двометрова статуя Афродіти, що сидить на дельфіні поруч із богом Еросом. Дослідники вважають, що ця скульптура, створена у II столітті нашої ери, є копією більш давнього витвору мистецтва.

Ще одна значуща знахідка – статуя жінки висотою 1,87 метра, що датується часами династії Северів. Поблизу було знайдено ще одну подібну жіночу скульптуру. Крім того, на Східній вулиці Перге виявлено дві статуї – чоловічу та жіночу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли статую фараона

Ці артефакти підтверджують, що Перге відігравало важливу роль у розвитку скульптурного мистецтва під впливом грецьких та етруських традицій. Римська доба, яка тривала від I століття до нашої ери до V століття нашої ери, відзначалася монументальними архітектурними проєктами та реалістичними скульптурами, що підкреслювали індивідуальність і характер зображених персонажів.

Збережені руїни Перге містять численні статуї богів, міфічних істот і сцени з повсякденного життя. Останні відкриття підтверджують, що місто було потужним мистецьким осередком у римському світі.

Скульптури не лише відображають художній стиль епохи, а й свідчать про релігійні уявлення та соціальні погляди давніх мешканців Перге. Археологічні розкопки проводяться в межах ініціативи “Спадщина для майбутнього”, мета якої – збереження й популяризація культурної спадщини регіону.

Неподалік італійського міста Пьяцца Армеріна на острові Сицилія група дослідників натрапила на могилу ХХІ ст. У ній лежав скелет людини, яка була жорстоко убита і похована донизу обличчям.

Як зазначили археологи, у такий способів зазвичай ховали тих людей, яких жителі вважали вампірами, – щоб вони не повернулися з мертвих.