fbpx

Декларації для чиновників мають повернути – 26 тис. українців підписали петицію

Головна Сторінка » Декларації для чиновників мають повернути – 26 тис. українців підписали петицію

Петиція про відновлення декларування статків посадовців та депутатів набрала понад 26 тис. підписів. Раніше його скасували через воєнний стан після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Однак декларування статків службовців є важливою передумовою для виявлення корупціонерів, йдеться в петиції на сайті президента.

Автор звернення зазначає, що запровадження електронного декларування публічних службовців стало одним із найбільших успіхів антикорупційних реформ в Україні. Завдяки цьому антикорупційні органи та громадськість змогли виявити десятки службовців із незаконно набутими статками. Нині держслужбовці не подали майнові декларації навіть за 2021 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ “пов’язала” ще одного посадовця Міноборони ‒ брав хабарі від ухилянтів

Рішення про скасування декларацій є необґрунтованим, вважає автор петиції. Адже для переважної більшості публічних службовців немає об’єктивних перешкод для подання декларацій: вони не перебувають на лінії фронту, боронячи державу, й мають змогу заповнити інформацію про свої доходи і статки.

“Відновивши декларування, влада продемонструє свою нетерпимість до проявів корупції під час воєнного стану. Усі, хто на своїх посадах у часи війни дозволяє собі красти державні кошти, а не працювати для перемоги держави, мають понести відповідальність. Подані декларації службовців допоможуть у цьому”, ідеться у зверненні.

Також автор петиції зазначає, що повернення обовʼязкового декларування “лише зміцнить довіру суспільства до державної влади, а також довіру міжнародних партнерів”.

Минулого місяця СБУ викрила корупційні схеми на Київській, Львівській і Чернівецькій митницях. Щодня організатори схеми одержували сотні тисяч гривень.

Також викрили масштабну схему поборів на Одеській митниці. Хабарі ховали під плінтусами, у комп’ютерній техніці, обігрівачах, макулатурі, туалеті.

Generated by Feedzy