fbpx

День Віри, Надії, Любові й матері їхньої Софії: що обов’язково треба зробити у свято

Головна Сторінка » День Віри, Надії, Любові й матері їхньої Софії: що обов’язково треба зробити у свято

Християни східного обряду відзначають День Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії 30 вересня.

Цього дня жінкам заборонено займатися хатньою роботою. Всі обов’язки мають взяти на себе чоловіки. Деякі називають свято вселенськими жіночими іменинами. Цього дня вітають жінок, які мають ім’я Віра, Надія, Любов чи Софія.

Також у свято віряни моляться святим мученицям. Саме до них звертаються по допомогу в сімейному щасті й позбавленні від безпліддя.

Починати день треба з гучного плачу, яким оплакують тяжку жіночу долю. У народі вважали, що такий плач є оберегом. Водночас плакали навіть ті, чиє життя склалося вдало вони журилися про долю рідних і близьких.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні цьогоріч очікується два бабиних літа: народний синоптик назвав дати

Цього дня заведено пекти пироги й короваї, прикрашені церковною свічкою. Крихти святкової випічки викидати не можна.

Молитва до Віри, Надії, Любові й Софії

О, святі мучениці Віра, Надія і Любов і мужніх дочок мудра мати Софіє, до вас нині звертаємося зі щирою молитвою; бо хто може клопотатися за нас перед Господом, якщо не віра, надія і любов, ці три наріжні чесноти, образ яких ви на собі показали! Благайте Господа, щоб він покрив нас Своєю невимовною благодаттю в скорботах і напастях, врятував і зберіг як добрий і людолюбець. Його славу, як сонце, що не заходить, нині бачачи, допомагайте й нам у наших смиренних молитвах, щоб пробачив Господь Бог наші гріхи й беззаконня, і щоб помилував нас грішних і недостойних заради його щедрот. Моліть же за нас, святі мучениці, Господа нашого Ісуса Христа. Йому ж славу посилаємо, з безпочатковим Його Отцем і Пресвятим, і благим, і життєдайним Духом нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

27 вересня християни східного обряду відзначали свято Воздвиження Господнього хреста. Воно приурочене знайденню й урочистому підняттю хреста, на якому розіп’яли Ісуса Христа.

В основі цього свята дві події. Це віднайдення у IV ст. хреста, на якому розіп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалима у VII ст.

Generated by Feedzy