fbpx

Депутат приховав від декларування 42 квартири

Головна Сторінка » Депутат приховав від декларування 42 квартири

Депутат Хотівської сільської ради Київської області, самовисуванець Іван Бондаренко не вніс до декларації за 2020 рік 42 квартири.

Про це повідмило Національне агентство з питань запобігання корупції, пише “Чесно”

Загальна вартість квартир – 33,6 млн грн. 42 квартири розташовані у Любомлі Волинської області.

Депутати пояснив відсутність інформації про квартири у декларації тим, що наприкінці березня “страждав від ускладнень, спричинених перенесеною хворобою, які не дали змоги ні працювати, ні заповнити належним чином декларацію”. А також “через неповне розуміння всіх аспектів відображення відповідних об’єктів”.

Під час балотування Бондаренко вказав, що він безробітний.

Крім квартир депутат не задекларував дохід від Державної іпотечної установи і надання ділянки в оренду ще на 3,5 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: САП взялася за “слугу” Клочка, мати якого накупляла майна на 14,5 млн грн

А депутат від “Слуга народу” у Макарівській селищній раді Київської області Олександр Довгаль у декларації за 2020-ий не вказав чотири квартири у Києві, два житлові будинки у селі Березівка і сім земельних ділянок. Недостовірні відомості відрізняються від реальних на 26 млн грн.

Пояснив НАЗК, що не зміг внести до декларації правдиву інформацію через “технічні причини”.

Довгаль – власник фірми “Фермерське господарство “Золотий колос”. Йому належить ще кілька компаній, які займаються сільським господарством.

У діях обох депутатів встановили ознаки кримінального правопорушення – умисне внесення суб’єктом декларування завідомо неправдивих відомостей до декларації.

Такі дії карають штрафом від від 4 млн грн або громадськими роботами від 150 до 240 год, або обмеженням волі до двох років, або позбавленням волі на той самий термін з позбавленням права обіймати посади чи займатися діяльністю до трьох років.

НАЗК передасть матеріали до Національної поліції для подальшого розслідування.

Депутат Ірпінської міськради від партії “Нові обличчя” Ігор Оверко мав 586 квартир.

А мера Ірпеня Володимир Карплюк, який очолює цю партію, за один рік купив 67 квартир.