Депутатка Безугла закликала здати паспорт, якщо не бачиш себе українцем

Головна Сторінка » Депутатка Безугла закликала здати паспорт, якщо не бачиш себе українцем

Народна депутатка Мар’яна Безугла вважає, що військовозобов’язані українські чоловіки, які перебувають за кордоном, мають виконувати свій обов’язок щодо захисту Батьківщини.

У разі якщо людина не вважає себе українцем, їй слід відмовитися від українського громадянства, заявила вона в ефірі проєкту “Тема з Мосейчук”.

“Ця війна не лежить окремо на плечах влади, президента, військових чи волонтерів. Ця війна – на плечах кожного, хто ухвалив для себе рішення залишитися українцем і що українцем залишаться його діти. Скажу свою особисту думку: якщо ви не бачите себе українцями то здавайте паспорт і йдіть звідти. Залишайтеся в іншій країні”, – сказала нардепка.

Військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко попередив, що такі дискусії під час війни – дуже небезпечні.

Він наголосив, що розділ українців на категорії лише послабить Україну.

“Їм не продовжили паспорти, от бачите які вони “нєгодяї”. Вони виїхали, вони зараз не тут, не страждають зараз зі мною. І, в принципі, вони нам не потрібні. Бо ми так дійдемо, що залишаться одна категорія – оці молодці, ці герої. А ці всі були погані. І цього не можна допустити. Що нас ще чекає після війни”, – сказав експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Паспортний переполох. Чи отримають українці за кордоном документи?

Безугла пояснила, що ніхто зараз не змушує українців повертатися з-за кордону.

“Все, по що до них звертаються – це оновити свої дані. В першу чергу для чого: є пул, на кого можна сподіватися. То прийди, онови ці дані, і ми будемо знати, що ти – за кордоном”, – сказала нардепка.

Вона зауважила, що бачила обурення українців у консульствах в Польщі, але не бачила акції протесту українців, коли поляки блокували кордон.

“Наскільки вони себе усвідомлюють українцями? Може вони хочуть розчинитися в європейському середовищі і забути”, – додала вона.

Ведуча Наталія Мосейчук також зауважила, що владі потрібно зрозуміти – така категорія українців теж є і за них треба боротися.

“І якщо Україна хоче, щоб вони приїхали після війни, то навіть за таких треба боротися. Ви думаєте, що в Америці чи Британії таких нема?”, – наголосила Мосейчук.

Українські консульства за кордоном призупинили надання послуг українцям призовного віку, окрім оформлення документів для повернення до України.

Кабінет міністрів заборонив видавати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт чоловікам за кордоном віком від 18 до 60 років.

Ці документи дозволили отримувати лише у територіальному органі чи територіальному підрозділі міграційної служби.