fbpx

Держава відшкодовує поховання пенсіонерів: як отримати гроші

Головна Сторінка » Держава відшкодовує поховання пенсіонерів: як отримати гроші

У разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується особам, які його здійснили. Розмір допомоги залежить від закону, відповідно до якого було призначено пенсію.

Так, якщо пенсіонер одержував пенсію згідно з законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, то допомога виплачується у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (крім осіб, поховання яких проведено за рахунок державного бюджету), повідомили в Пенсійному фонді.

Для тих, кому пенсію призначили відповідно до закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або інших законів, розмір допомоги ‒ дві пенсії.

Гроші Пенсійний фонд перерахує на поточний банківський рахунок особи, яка ховала пенсіонера. Для цього потрібно подати такі документи:

паспорт та ідентифікаційний код;

заяву про виплату допомоги на поховання (заповнюється під час прийому);

витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера;

реквізити свого поточного банківського рахунку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді сказали, на скільки зростуть пенсії

Якщо у одержувача відсутній поточний банківський рахунок, то виплата здійснюється через міжнародну платіжну систему “Швидка копійка”. Заявник може отримати гроші у будь-якому відділенні Ощадбанку.

Якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі витягів та довідок, визначених в українському правовому полі, заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований відповідно до законодавства.

Строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується в часі.

У Міністерстві оборони пояснили зміни щодо виплат грошового забезпечення військовим.

Додаткову грошову винагороду 30 тис. і 100 тис. грн виплачуватимуть по-новому. Виплати залежатимуть від того, чи перебуває військовий в тилу або безпосередньо в зоні проведення бойових дій. Однак з 1 лютого збільшиться розмір щомісячного грошового забезпечення у середньому на 50%.

Generated by Feedzy