fbpx

Десятки тисяч українців утратили роботу через завезення вагонів із Росії

Головна Сторінка » Десятки тисяч українців утратили роботу через завезення вагонів із Росії

Завезення в Україну зношених і списаних вантажних вагонів із Росії призвело до колапсу українського вагонобудування, однієї з найважливіших галузей промисловості.

Усе почалося 2016 року, коли в Росії ухвалили наказ про списання вагонів із перевищеним терміном нормативної експлуатації, на яку завод-виробник дає гарантію. Про це заявив генеральний директор Кременчуцького сталеливарного заводу Ростислав Дубров під час виступу на KUKHAR Discussion Court.

“Це зробили заради державних інтересів. Росія підтримує свою вагонобудівну галузь”, – пояснив Дубров.

Після цього кілька великих українських компаній купили в Росії понад 30 тис. старих списаних вагонів.

“А українські підприємства за цей період (2016-2020 рр.) виробляють 35 тис. вагонів – за п’ять років. Причиною падіння виробництва є завезення цих старих вагонів”, – наголосив він.

Директор КСЗ нагадав, що у 2011-2012 роках випускали 50 тис. вагонів на рік. У січні-вересні поточного року виробництво вантажних вагонів в Україні становило лише 1394 од.

“Чим це загрожує галузі? Насамперед утратою кадрів. На 66% скоротилася кількість працівників у порівнянні з 2011-2012 роками. Ідуть насамперед ті, хто може змінити професію. Цілі покоління, династії, які працювали на вагонобудівних заводах України – вони сьогодні перериваються”, – сказав директор КСЗ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залізниці потрібні нові вагони українського виробництва – експерти

За його словами, зараз на вагонобудівних заводах працюють або пенсіонери, або люди передпенсійного віку. Але можливість відновити кадровий потенціал є.

“У нас є рік. Через рік навіть ті, хто сьогодні працює, утратять упевненість, що щось може змінитися”, – заявив директор КСЗ.

На його думку, реанімувати галузь можна ухваленням в Україні аналогічного наказу про списання старих вагонів і виконанням президентської програми “Велике будівництво: Нова українська залізниця”.

“Ми сьогодні кричимо, що ця програма потрібна, інакше ми втратимо галузь і Україна буде залежною від сусідів. Тому що ніхто в Європі, Америці чи Китаї не виробляє вагони за українським стандартом. У нас свій стандарт – 1520, за яким і вироблять вагони”, – сказав директор КСЗ.

Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів і будівництва нових вагонів замість списаних. З цією метою Мінінфраструктури розробило ійопублікувало проект наказу про порядок списання зношених вагонів.

Кабінет міністрів дозволив використовувати приватні локомотиви на залізниці. Залучення потягів недержавних компаній дозволить частково родв’язати питання дефіциту рухомого складу в Укрзалізниці.