Діамантовий лімузин Елвіса Преслі продали на аукціоні

Головна Сторінка » Діамантовий лімузин Елвіса Преслі продали на аукціоні

7 грудня 2013 року на торгах Juliens у Беверлі Хіллз, що розташоване в США, продали білосніжний лімузин Cadillac Fleetwood 75, який випустили 1972-го на замовлення співака Елвіса Преслі. На торгах його оцінили у $96 тис., це близько 3 млн грн.

Рок-виконавець був великий шанувальник преміальних автомобілів і не тільки. У його колекції знайшли навіть авіалайнер Boeing 707.

Найулюбленіша автомобільна марка співака Cadillac. 1958 року Елвіс Преслі повернувся з армії в США і замовив діамантовий Cadillac у тюнінгової компанії Джорджа Барріса. Замовлення створили на базі найдорожчого 6,4-метрового лімузина Fleetwood 75. Дизайн розробили за індивідуальними побажаннями замовника. Інтер’єр авто, колісні диски й обідки фар оздобили справжнім золотом і дорогоцінним металом. На білому шкіряному салоні створили гравіювання з ім’ям музиканта. У салоні встановили телефон, телевізор, холодильник і програвач платівок. Cadillac Fleetwood 75 перефарбували в унікальний перламутровий колір. Щоб отримати бажаний результат, майстри наклали 40 шарів фарби з додаванням діамантового напилення. Лімузин поважчав, його вага перевищила 2 т. Утім стандартний 6,4-літровий двигун V8 потужністю 345 к. с. легко справлявся зі збільшеним навантаженням і дозволяв розвинути швидкість до 185 км/год.

Перша зустріч з Cadillac Fleetwood 75 справила на співака неймовірне враження. Він не обдумуючи заплатив за нього $100 тис., це близько 3 млн грн. На той час це були неймовірно великі гроші, можна було придбати 5 нових Ferrari. Утім для Елвіса Преслі ціна здалася дрібницею. Бо співак нещодавно отримав великий прибуток із двох найпопулярніших музичних альбомів GI blues і Blue Hawaii.

Через 5 років діамантовий автомобіль набрид Елвісу Преслі і він подарував його дядьку Вестеру. Співак одразу замовив у Джорджа Барріса нову модель лімузина на базі більш сучасного Cadillac Eldorado 1966 року випуску. Модель зберегла всі “навороти” попередника. Утім його створювали довго, будівництво завершили вже після смерті “короля рок-н-ролу”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коштує від 120 тис. грн – китайські “тесли” розбирають, як гарячі пиріжки

Після смерті музиканта майже всі його автомобілі стали активно з’являтись на аукціонах. Так, Cadіllac 60 Fleetwood Special 1955 року продали за $150 тис. А Rolls-Royce – за $400 тис. За Cadіllac 1974-го випуску просили цілих $1,2 млн, але охочих купити його не знайшли. Деякі особисті речі короля рок-н-ролу перекочували в його музей у рідному Мемфісі.