Для військовозобов’язаних запровадять новий документ: подробиці від Генштабу

Головна Сторінка » Для військовозобов’язаних запровадять новий документ: подробиці від Генштабу

Для військовозобов’язаних в Україні запровадять новий документ єдиного зразка.

Наразі опрацьовується нормативно-правова база, за якою його видаватимуть. Про це в інтерв’ю виданню NV повідомив представник Генштабу ЗСУ Юрій Глущенко.

“Ті документи, які були видані до набрання чинності законом 3633 від 11 квітня 2024 року, відомий у суспільстві як закон про мобілізацію, залишаються чинними. У ці документи будуть внесені відповідні відмітки”, – сказав Глущенко, відповідаючи на запитання, чи достатньо мати копію тимчасового посвідчення.

Полковник додав, що зараз уже опрацьовується нормативно-правова база, за якою будуть видавати єдиний документ для військовозобов’язаного, резервіста, призовника, за єдиною формою. Після затвердження Кабміном він набере чинності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб не стояти в чергах до ТЦК – у Генштабі дали пораду українцям

“Підсумовуючи: з набранням чинності постанови КМУ громадянам, у яких немає ВОД, видаватиметься документ установленого зразка. А ті, хто вже мають ВОД (військово-облікові документи – Gazeta.ua), які видані до набрання чинності законом, є дійсними”, – зазначив представник Генштабу.

Також Глущенко пояснив, що, крім посвідчення офіцера запасу, є військово-обліковим документом.

“У нас зараз широкий спектр ВОД. Наприклад, ВОД для військовозобов’язаних, резервістів і призовників визначені указом президента, форма затверджена. А для чинних військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, СБУ, розвідувальних органів, ВОД встановлюються їхніми відомствами”, – зазначив Глущенко.

Тому, пояснив представник Генштабу, вони можуть бути різної форми і формату.

“З метою уніфікації зараз розробляється постанова, яка визначить документ єдиного формату, зразка, для призовників, військовозобов’язаних і резервістів”, – резюмував Глущенко.

Військовозобов’язані можуть оновити дані через електронний кабінет.

У такому випадку вони проходитимуть ВЛК після отримання відповідної повістки. Про це в заявив представник Генерального штабу ЗСУ Юрій Глущенко.

Він також відповів, чи автоматично всі, хто оновлюють дані, отримують направлення на проходження ВЛК.