До Дня Незалежності будуть виплати: хто їх може отримати

Головна Сторінка » До Дня Незалежності будуть виплати: хто їх може отримати

Кабінет міністрів планує спрямувати кошти на виплати до Дня Незалежності.

Для цього запровадять зміни до бюджету Пенсійного фонду України на 2023 рік. Проєкт постанови розмістили для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

Змінами до бюджету передбачається збільшення як дохідної, так і видаткової частин бюджету ПФУ на 1,038 млрд грн для разової грошової виплати до Дня Незалежності.

У липні Кабмін ухвалив постанову № 754. Згідно з нею ветерани війни та люди, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, отримають від 450 до 3100 грн.

Грошова допомога виплачується в такому розмірі:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи 3 100 грн

II групи 2 900 грн

III групи 2 700 грн.

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, 1 тис. грн.

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, 3 100 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенці отримують соцдопомогу і не хочуть працювати: в уряді пояснили зміни у виплатах для ВПО

4) членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, 650 грн.

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з нацистами у тилу ворога 450 грн.

У липні Кабінет міністрів змінив порядок призначення виплат на проживання для ВПО. Виплати продовжили до січня 2024 року. Допомога продовжується на шість місяців для осіб з інвалідністю та дітей 3 тис. грн, для інших осіб 2 тис. грн. У Міністерстві соціальної політики пояснили, кому не продовжуватимуть виплати.