До кінця століття більше половини населення планети можуть втратити доступ до чистої води – дослідження

Головна Сторінка » До кінця століття більше половини населення планети можуть втратити доступ до чистої води – дослідження

Вчені заявили про те, що людство стоїть на порозі ескалації проблеми нестачі води.

За їхніми підрахунками, до 2100 року вона торкнеться 66% населення планети, переважно країни Глобального Півдня. Про це повідомляє SciTechDaily.

Дослідження було проведено вченими з Утрехтського університету. Воно прогнозує посилення дефіциту води через кліматичні та соціально-економічні зміни.

У ході дослідження вчені використали складну глобальну модель кількості та якості води. Вона дозволила їм оцінити існуючу та майбутню нестачу води.

“Зміна клімату та соціально-економічний розвиток мають багатогранний вплив на наявність, якість та попит на водні ресурси в майбутньому. Зміни у цих трьох аспектах мають вирішальне значення для оцінки майбутнього дефіциту води”, – заявив провідний автор доктор Едвард Джонс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені намагаються розгадати загадку зеленого моноліта

За оцінками дослідження, 55% населення земної кулі в даний час проживає в районах, які відчувають нестачу чистої води щонайменше один місяць на рік.

“До кінця століття цей показник може досягти 66%”, – зазначає Джонс.

При цьому обмеження доступу до чистої води буде непропорційним. Наприклад, майбутнє зростання дефіциту води у Західній Європі та Північній Америці спостерігатиметься лише кілька місяців на рік. Але в країнах, що розвиваються, воно буде більш розосередженим у просторі і спостерігатиметься більшу частину року.

“Збільшення майбутніх ризиків є найбільшим на Глобальному Півдні. Зазвичай вони обумовлені поєднанням швидкого зростання населення та економіки, зміни клімату та погіршення якості води”, – додав Джонс.

На людство та планету загалом можуть чекати катастрофічні наслідки.

До кінця поточного століття середня глобальна температура значно перевищить критичні показники, пише The Guardian із посиланням на провідних кліматологів світу.