До весни Україна зіткнеться з потенційно “катастрофічним” браком боєприпасів та засобів ППО – ABC

Головна Сторінка » До весни Україна зіткнеться з потенційно “катастрофічним” браком боєприпасів та засобів ППО – ABC

За внутрішніми оцінками США, до весни Україна зіткнеться з потенційно “катастрофічною” нестачею боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.

Кінець березня стане особливо вирішальним часом для українських військ, якщо Конгрес не схвалить проєкт з фінансуванням для України. Про це повідомив телеканал ABC з посиланням на неназваних американських посадовців.

Ще один посадовець сказав, що буде важко точно визначити, коли ситуація для українських військ може погіршитися, але зазначив, що очікується, що дефіцит буде зростати до весни.

“Переломний момент починається зараз, і він буде поступово погіршуватися протягом весни і до літа. Отже, цей період, в який ми входимо, є критичним”, – сказав представник американського оборонного відомства.

Американські посадовці також прогнозують нестачу засобів протиповітряної оборони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бундестаг підтримав передачу Україні далекобійних ракет Taurus

“Те, що захищено сьогодні – вони не зможуть захистити всі ці об’єкти в майбутньому, якщо не підтримуватимуть постачання ракет-перехоплювачів”, – сказав представник оборонного відомства.

І якщо Росія отримає контроль над небом, “це повністю змінить характер цієї боротьби”, додав він.

Але чиновники кажуть, що Україні терміново потрібні як малі, так і великі боєприпаси, в тому числі ракети з GPS-наведенням для систем HIMARS.

Інше занепокоєння викликають спроможності протиповітряної оборони України. Посадовці вказують, що Україна все ще потребує грошей на будівництво інфраструктури для підтримки переданих винищувачів F-16, які планується розгорнути пізніше цього року. Йдеться про злітно-посадкові смуги та підвіси для зберігання літаків.

Крім того, без затвердження додаткової допомоги США не зможуть продовжувати тренувати українських пілотів.

Палата представників Сполучених Штатів Америки вирішила піти на перерву до 28 лютого. При цьому законопроєкт щодо фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню так і не був проголосований.

Президент США Джо Байден різко висловився щодо цієї двотижневої перерви. За його словами, “нездатність підтримати Україну в цей критичний момент ніколи не буде забута”.