Допомагав окупантам запускати дрони: бійці ССО підірвали об’єкт окупантів у Чорному морі

Головна Сторінка » Допомагав окупантам запускати дрони: бійці ССО підірвали об’єкт окупантів у Чорному морі

Бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ підірвали важливий об’єкт російських військ у Чорному морі.

Вони знищили обладнання, яке допомагало окупантам обстрілювати безпілотниками південні області України. ССО повідомили про це у Telegram.

Розвідка виявила, що на одну з незаконно захоплених видобувних платформ загарбники встановили обладнання, що збільшує дальність і радіус роботи іранського дрона “Мохаджер-6”.

Росіяни використовують цей безпілотник для розвідки та подальших ударів дронами-камікадзе типу Shahed.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна збирається використовувати проект FURY для знищення всього ЧФ РФ: подробиці

На платформі також встановили радіолокаційну станцію виявлення надводних об’єктів “Нева-Б”. Росіяни за її допомогою контролювали північно-західну частину Чорного моря.

Спецоперацію провела група 73-го морського центру ССО. Бійці проникли у зону постійного патрулювання авіації та флоту загарбників. Човни бійців ССО вночі підійшли впритул до видобувної платформи. Після спеціальних дій та зачистки об’єкт замінували. Коли бойова група відійшла на необхідну відстань, ціль підірвали.

Українські бійці захопили важливе обладнання та підірвали щоглу з антеною.

Ця операція зробила безпечнішим пересування кораблів та обмежила можливості РФ у північно-західній частині Чорного моря.

Завдяки успішним атакам СБУ фактично змінила філософію проведення військово-морських операцій. Так, у жовтні 2022 року морські дрони СБУ атакували ворожі кораблі у Севастопольській бухті. Тоді зазнали пошкоджень чотири військові судна, серед яких фрегат “Адмірал Макаров”.

А цього року дрони Служби безпеки вразили ракетоносії “Самум” та “Павєл Державін”, танкер SIG, десантний корабель “Оленегорскій горняк”, а ще завдали пошкоджень великому військовому буксиру “Ніколай Муру” та новітньому розвідувально-гідрографічному кораблю “Владімір Козицький”.