fbpx

Доїдають миші: сховані тонни “гуманітарки” у Києві показало ЗМІ

Головна Сторінка » Доїдають миші: сховані тонни “гуманітарки” у Києві показало ЗМІ

Десятки фур іноземної допомоги для військових та цивільних українців застрягли у Києві.

Пакунки з амуніцією, продуктами, медичним обладнанням іноземці відправляли безплатно, пише УНІАН.

“На складах лежать тони допомоги від Японії та Польщі, Азербайджану, Великобританії та інших країн. Харчі гниють і псуються, військова амуніція припадає пилом”, йдеться в матеріалі.

Як зазначається, розголосу історія набула завдяки господарям складів. Орендатор Василь Мойсеєнко, директор товариства “Дорога до життя” дізнався про цю схованку ще восени 2022 року. І, як стверджує, одразу повідомив всі компетентні органи.

Загалом “гуманітарка” зберігається тут майже від початку великої війни з весни минулого року.

“Це було дуже страшно заходиш, а криси бігають по гуманітарці і це все їдять. На цих складах є все, від медикаментів, медичного обладнання, ноші для військових, військові пайки, гуманітарні бокси, які надавалися для України. Надалі я дізнався, надавалися Україні, а вони зберігаються на цих приватних складах”, розповів Мойсеєнко.

Шоковані побаченим були і охоронці складів. Представник охоронної фірми Pitbull Security Павло Чайка одним із перших попав всередину приміщень. Десятки ящиків, що побачив, були марковані написами “безплатно” і “гуманітарна допомога”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський “Ашан” допомагає армії Путіна від початку вторгнення гучне розслідування

“Ми на одному зі складів побачили військову амуніцію, це саме костюми саперів, які призначені для розмінування шоломи, бронежилети з захистом. Також дуже багато є евакуаційних ношей, які для медичних автомобілів комплектуються. Складається таке враження, що у нас (на передовій. Gazeta.ua) всі всім забезпечені та нікому це не потрібно”, обурився Чайка.

Експертну оцінку такому поводженню з гуманітарною допомогою вже дали благодійники. Кажуть, об’єми захованої в брудних ангарах допомоги поза межами розуміння.

Представник благодійний фонд “Фром Харт Юєй” Максим Лисенко жодного разу не бачив, щоби такі об’єми “гуманітарки” в умовах війни затримувалися на складах довше, ніж на два тижні.

За оцінками Лисенка, тут близько 500 т їжі, амуніції, побутової хімії. Загалом це не менше 25 великих фур.

“Це повний абсурд… Я вперше в житті таке бачу, тим паче в умовах, коли в країні йде війна… Ми бачимо запах прострочених товарів, повний безлад, розкидане все, відкрите. Куча сміття, відкритих пакунків. Тому що явно дивилися, що прийшло, щось вибиралося найцікавіше, найкраще для себе”, припустив Лисенко.

За даними видання, на складах вже працює поліція. Слідчі опечатали приміщення та описують майно.

“Орендарі складів кілька разів намагалися вивезти все, що там зберігалося, але через брак необхідних документів їм не дали цього зробити. Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження. Нині силовики працюють на складах з ухвалою суду. Орендарі, які намагалися вивезти все, що у сховищах, від коментарів поки відмовляються”, пише ЗМІ.

Світовий банк оголосив про додаткове грантове фінансування для України. Виділяють $2,5 млрд.

Грант є прямою бюджетною підтримкою уряду України і надається в рамках проєкту Світового банку “Державні витрати на підтримку адміністративної спроможності в Україні”. Гроші надає Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Generated by Feedzy