Древню стрілу знайшли у льодовику

Головна Сторінка » Древню стрілу знайшли у льодовику

Стрілу віком 3 тис. років знайшли археологи у Норвегії.

Її виявили завдяки таненню льодовика, передає IFLScience.

На знахідці видно кварцитову голівку, волокна, якими вона кріпилася до держака, і навіть її оперення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли закопаний корабель вікінгів

Стрілу виявили у горах Ютунгаймен у регіоні Оппланд у центральній Норвегії. Її знайшов льодовий археолог Еспен Фінстад. Він з колегами провів аналіз і виявив, що держак стріли зроблений із берези.

Наконечник стріли зроблений з кварциту, який видобувають з багатого на кварц пісковику або кременю, що зазнав впливу високих температур і тиску. Головка була вкрита смолою для закріплення. Стріла розкололася на три окремі шматки. Це могло статися під тиском льоду.

Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства.

Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв IX ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого.

Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з’явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.