Дуда назвав, хто винен у блокаді кордону, і заявив про переговори

Головна Сторінка » Дуда назвав, хто винен у блокаді кордону, і заявив про переговори

Блокування польсько-українського кордону спричинене у першу чергу російською агресією.

Конфлікт буде вирішений шляхом перемовин. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в інтервʼю “Українське радіо”, повідомили “Суспільне”.

“Це дійсно складна проблема, тому що проблема з українським продовольством існувала від самого початку. Вона почалася через російську агресію проти України. Давайте пам’ятати, що в усьому винна саме російська агресія проти України, а не хтось інший. Якби не було російської агресії проти України, то цієї проблеми не виникло б взагалі. Проблема в тому, що Росія напала на Україну”, – сказав Дуда.

Президент Польщі заявив, що поляки мають право на протест, і якщо цей протест законний, то влада його захищатиме.

Водночас сказав, що блокування кордону є лише рішенням фермерів, а не рішенням польського уряду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польський міністр офіційно вибачився перед українцями за висипане зерно

“У нас були певний час тому протести водіїв, профспілок, також асоціації водіїв вантажівок. І цей протест був зупинений саме у результаті переговорів з владою, в результаті домовленостей, які були досягнуті, можна сказати, у тристоронній формулі Польща – Україна – водії. Сподіваюся, що таким же чином можна буде вирішити і це питання мирним шляхом, шляхом переговорів”, – заявив Дуда.

За інформацією Державної прикордонної служби, надвечір 20 лютого польські страйкарі дещо послабили обмеження руху. Відновився рух легкових автомобілів та автобусів через пункт пропуску “Хребене – Рава-Руська”.