fbpx

Дуда про загрозу вступу Лукашенка у війну: від нього не знаєш, чого очікувати

Головна Сторінка » Дуда про загрозу вступу Лукашенка у війну: від нього не знаєш, чого очікувати

Президент Польщі Анджей Дуда прокоментував можливість вступу Білорусі у війну проти України.

Заявив, що від білоруського диктатора Олександра Лукашенка можна очікувати чого завгодно. Про це сказав в інтерв’ю українській телеведучій Наталі Мосейчук.

“Сьогодні вже ні в кого не викликає сумнівів, що в сучасній Білорусі ми маємо справу з режимом, від якого де-факто можна очікувати чого завгодно. Так нині виглядає Білорусь. Натомість цей режим також грає у свою гру”, сказав польський лідер.

Він не сумнівається, що Лукашенко намагається уникнути того, щоб Кремль змусив білоруську армію вступити у відкритий бій.

“Тому що, по-перше, це означало б смерть для багатьох білорусів, які не мають бойового досвіду і раптово, погано озброєні, зіткнулися б з українцями, які воюють вже багато років і які дуже рішуче налаштовані захищати свою батьківщину”, пояснив Дуда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко невипадково допустив можливий напад Білорусі на Україну експерт

Він зазначив: якщо Лукашенко все ж вирішить залучити свою армію до агресії, то це стане кінцем його режиму.

Дуда впевнений, що білоруси не хочуть воювати. Тому їх потрібно було б примусити піти проти своїх українських сусідів.

“По-друге, Лукашенко дуже добре знає, що це означатиме його остаточний кінець. Тому що нація практично тоді піде проти нього у повному складі. Ситуація може виявитися абсолютно некерованою для нього. Сьогодні він може контролювати її за допомогою терору… Але всього цього може виявитися недостатньо, якщо він змусить людей йти і проливати кров за справу, яку вони вважають ганебною”, заявив президент Польщі.

Днями Олександр Лукашенко заявив, що білоруська армія долучиться до російської у війні тільки у разі прямого нападу на Білорусь.

Президент Володимир Зеленський відреагував на погрози Лукашенка щодо того, що Білорусь буде вести війну разом із російськими військами зі своєї території, якщо хоч один український військовий перетне кордон.

Generated by Feedzy