Два роки на дні. ВМС розкрили деталі знищення крейсера “Москва”

Головна Сторінка » Два роки на дні. ВМС розкрили деталі знищення крейсера “Москва”

13 квітня 2022 року Українські Військово-морські сили атакували флагман Чорноморського флоту РФ крейсер “Москва”.

Про деталі військової операції розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в інтерв’ю Новини.LIVE.

За його словами речника, важливу роль у цей день зіграла похмура та дощова погода.

“Перша ракета “Нептун” вразила крейсер “Москва” і залишила його без керівного складу. Своєю чергою, ворог був впевнений у своїх силах і не розраховував на такий удар, це й призвело до втрати корабля. Екіпаж уже не міг отримувати відповідних команд, а самі вони не відпрацювали на власній ініціативі й тому, звісно, втратили корабель”, – пригадує Плетенчук.

Він додав, що, судячи з тих подій, які супроводжували цю операцію, ворог йшов малим ходом.

“Тобто окупанти навіть не боялися і на своїх імперських амбіціях вважали, що знаходяться на, як у них називають, вбивці авіаносців, й вони недоторканні”, – додав військовий.

Плетенчук зауважив, що росіяни, навіть маючи на озброєнні свого бойового корабля три ешелони ППО, не скористалися ним у повному складі.

“2 із 3 розрахунків ППО, що були на кораблі, взагалі мовчали. Було таке враження, що там порожні пости, от тому оце російське “авось пронесе” вчергове спрацювало проти носіїв цього менталітету”, – сказав представник ВМС ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “На рівні крейсера “Москва” – командувач ВМС ЗСУ розповів про історичний удар по окупантах в Криму

Флагман “Москва” став справжньою втратою для росіян. Побудований в українському місті Миколаїв, корабель належав до океанічного класу, і його затоплення в акваторії Чорного моря показало, що ніхто не може бути недоторканним на території України.

“Всі дотичні особи оцінили важливість цього факту і, звісно, загарбники розуміли, скільки Росія втрачає іміджево й наскільки це болюче для імперських амбіцій. Цей корабель був розрахований на більш активні бойові дії і його знаходження в акваторії Чорного моря взагалі викликало багато питань, але вони зникли разом з крейсером “Москва”, – резюмував військовий.

За його словами, операція тривала менш як годину: “Вони навіть не підозрювали, що у нас є власна крилата ракета і що ми взагалі можемо нанести вогневе ураження”.

13 квітня 2022 року на третій місяць повномасштабного вторгнення Чорноморський флот РФ поніс перші значні втрати. ВМС України здавалось зробили неможливе: дві ракети “Нептун” стали смертельними для його флагмана “Москва”. На борту крейсера могли перебувати до 500 осіб, точну кількість жертв Росія так і не озвучила, визнавши загиблими лише 17 осіб.