Міністри економіки Італії та Іспанії закликали європейські уряди уникати конфронтації зі США через мита президента Дональда Трампа.
Водночас найбільші країни ЄС закликають до більш жорсткої позиції, пише Politico.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові мита США ніяк не вплинуть на українську економіку і постачання зброї – президент
“Ми все ще закликаємо до вирішення шляхом переговорів”, – заявив міністр економіки, торгівлі та бізнесу Іспанії Карлос Куерпо.
Міністр економіки та фінансів Італії Джанкарло Джорджетті закликав колег не вдаватися до імпульсивних кроків.
“Ми повинні намагатися зберігати холодний розум, оцінювати вплив і уникати політики мит у відповідь, яка просто завдасть шкоди всім, а особливо нам”, – сказав Джорджетті.
Раніше цього тижня прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні заявила, що американські мита є “неправильними”, але що Рим робитиме все, щоб досягти угоди з Вашингтоном з метою запобігання торговій війні, яка послабить Захід на користь інших глобальних гравців.
Однак Франція та Німеччина хочуть бачити більш жорстку відповідь на мита Трампа.
“Ми маємо сильну позицію. Ми можемо об’єднати зусилля з багатьма країнами, з багатьма регіонами світу і відповідно посилити тиск на американців”, – заявив міністр економіки Німеччини Роберт Хабек.
Тим часом президент Франції Еммануель Макрон у відповідь на тарифи Трампа хоче, щоб європейські підприємці припинили інвестувати в Америку.
“Важливо, щоб майбутні інвестиції, інвестиції, оголошені протягом останніх кількох тижнів, були призупинені на деякий час, поки ми не з’ясуємо справу зі Сполученими Штатами Америки”, – сказав Макрон.
Раніше дві країни, щодо яких США застосували найжорсткіші мита – Камбоджа та В’єтнам – висловили готовність до врегулювання шляхом переговорів.
Президент США Дональд Трамп ввів мита на всі товари з усіх країн світу. Міністр фінансів США Скотт Бессент застеріг торгівельних партнерів США від відповіді. Він зауважив, що деякі країни звернулися до США, аби почати торговельні перемовини.
Адміністрація Трампа “дасть деякий час на те, щоб все налагодилось”, а потім “побачить, куди все іде”.