fbpx

Ексміністру Демчині оголосили підозру у сприянні терористам

Головна Сторінка » Ексміністру Демчині оголосили підозру у сприянні терористам

Слідчі Служби безпеки України та Держбюро розслідувань вручили підозру міністру енергетики та вугільної промисловості у 2014-16 роках Володимиру Демчишину.

Його обвинувачують у сприянні терористичній групі чи терористичній організації, повідомили в пресцентрі СБУ.

“Посадовець упродовж грудня 2014 – лютого 2015 року видав низку наказів, якими призначив на посади державних підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, представників терористичних організацій Л/ДНР”, – зазначається у повідомленні.

Крім цього, міністр, перевищуючи свої службові повноваження, примусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод з представниками Л/ДНР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медведчука перевіряють на причетність до постачання дизпалива з РФ за заниженими цінами

Одна з таких угод – щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд грн.

У результаті протиправних дій міністра у розпорядження терористів надійшло понад 200 млн грн.

Демчишин ховається від українського правосуддя за кордоном. Повідомлення про підозру відправили за адресами останніх відомих місць його проживання.

Також копії письмового повідомлення про підозру направлені його захиснику.

Раніше підозру у цій справі отримав нинішній нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук, який, за версією слідства, причетний до контрабанди вугілля з окупованих територій.

Глава Служби безпеки України Іван Баканов говорив, що основним фігурантом є саме Медведчук, а гроші за вугілля терористам возили у валізах.