fbpx

Ексочільнику СБУ повідомили про підозру

Головна Сторінка » Ексочільнику СБУ повідомили про підозру

СБУ повідомила про підозру ексочільнику Служби безпеки, який очолив каральні органи РФ в окупованій частині Херсонщини.

Зловмисником є колишній очільник СБУ Олександр Якименко, який з 2014 року переховувався в Росії за державну зраду. На початку повномасштабного вторгнення він підтримав російських окупантів і запропонував їм свою допомогу у війні проти України, повідомляє пресслужа СБУ.

“За це його призначили керівником створеної Росією “государственной службы безопасности в Херсонской области”. На цій “посаді” він виконує завдання Москви щодо поширення кремлівського режиму та придушення руху опору в регіоні”, йдеться у повідомленні.

У своїй злочинній діяльності поплічник загарбників “підзвітний” кадровим співробітникам ФСБ, які координують репресивні органи РФ в окупованих районах.

Під час окупації Херсона Якименко дав вказівку на захоплення одного з офісів у центрі міста.

“У підвальному приміщенні цієї будівлі рашисти облаштували катівню. Там з них “вибивали” зізнання у сприянні Силам оборони України, а після цього пропонували за гроші отримати “амністію”.Таким чином керівник місцевої “філії” ФСБ та його спільники “заробляли” на масових репресіях, а також робили “показники” перед російськими “кураторами”, повідомляє СБУ.

За даними слідства, до лав окупаційного органу його очільник особисто залучив ще вісьмох зрадників, які брали безпосередню участь у катуваннях мирних жителів.

Після звільнення Херсона “посадовець” разом зі своїми поплічниками втік на лівий берег р. Дніпро і наразі там переховується від правосуддя.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили колишньому генералу та вісьмом його спільникам про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України.

Generated by Feedzy