Експерт приголомшив сумним прогнозом щодо запасів ракет у Росії

Головна Сторінка » Експерт приголомшив сумним прогнозом щодо запасів ракет у Росії

Військово-політичний оглядач гурту “Інформаційний опір” Олександр Коваленко приголомшив сумним прогнозом щодо запасів ракет у Росії.

За його словами, країна-агресорка налагодила виробництво, тому ракети в окупантів ніколи не закінчаться. У Telegram експерт підрахував, що з 28 квітня по 29 травня по Україні було запущено 198 ракет різної номенклатури, з яких 177 було збито. Таким чином, ефективність ППО в протидії ракетам становить 95%.

Коваленко звернув увагу, що від 9 березня до 28 квітня Росія не здійснювала масованих ракетних ударів по Україні. Він вважає, що за цей час ворог накопичував БК.

“Неодноразово я наголошував, що середній показник накопичення БК у росіян становить 2-5 ракет на добу ракетами різної номенклатури”, зазначає експерт.

За його підрахунками, окупанти, за вказаний вище період, могли нагромадити від 100 до 250 ракет. За період від 28 квітня до 29 травня від 60 до 150 ракет різної номенклатури.

“На сьогоднішній день окупанти застосували 198 ракет. Накопичений потенціал від 9 березня станом на 29 травня у них можу бути максимум 350 ракет. Але, я більше схиляюся до середнього показника накопичення 250-270 ракет. При цьому враховуємо присутність ракет не тилового застосування”, каже експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ракетні атаки триватимуть довго” як українська ППО стала потужною та що у росіян ще на озброєнні

Що таке “різна номенклатура”

На сьогоднішній день Росія може виробляти ракети Х-101/555, КРМБ “Калібр”, 9М723/9М728 “Іскандер”, Х-59, Х-31, Х-38, Х-47М2 “Кинжал” і т.д. є, говорячи про “різну номенклатуру” мається на увазі не тільки виробництво ракет Х-101/555 або КРМБ “Калібр”, якими обстрілюють тилову Україну.

“Наприклад, ракета Х-59 або Х-31 в основному застосовуються в передовій зоні. У них обмежений радіус дії та їх дуже рідко використовують у тилових містах.”, пояснив Коваленко.

Чи вистачить в української ППО боєкомплекту для збивання ракет

Коваленко звернув увагу на низку деяких публікацій західних виданнях, про нібито вичерпання БК у ППО України.

“Виникає питання, якщо цей БК вичерпується і вичерпується, то чому ми продовжуємо збивати російські ракети з ефективністю 95%? За всіх цих чинників, як думаєте, чи вистачить нам найближчим часом БК, щоб збити, наприклад, 70+/-% російських ракет? Відповідь полягає в тому, що виробничі потужності наших партнерів вищі ніж у наших ворогів. І наші партнери можуть їх нарощувати, а ворог важко і не особливо”, говорить експерт.

Чому ракети в РФ не закінчуються

Коваленко впевнений, що в окупантів ракети не закінчаться ніколи, тому що вони їх виробляють. Але зараз ракет у Росії значно менше, ніж було станом на 23 лютого 2022 року.

“І відновити цей потенціал вони не зможуть”, підсумував він.

Росія вночі 1 червня загалом випустила 10 балістичних та крилатих ракет типу “Іскандер” з північного напрямку Брянської області.

Силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних сил ЗС України усі 10 цілей знищено: сім балістичних ракет “Іскандер-М” та три крилаті ракети “Іскандер-К”.

Російські загарбники атакували ракетами Київ близько 02.45. Внаслідок російського удару в Деснянському районі троє загиблих, з них одна дитина 2012 року народження. 10 осіб травмовано, зокрема дитина. У Дніпровському районі дві особи травмовано.