Експорт російської зброї у світі суттєво впав – британська розвідка

Головна Сторінка » Експорт російської зброї у світі суттєво впав – британська розвідка

Із 2014 року помітно впали обсяги світового експорту російської зброї.

Це може бути пов’язане із регулярними втратами РФ у війні проти України, повідомляє у Twitter Міністерство оборони Великої Британії.

Британська розвідка посилається на дані Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) від 11 березня 2024 року. Згідно з ними, російський експорт зброї впав на 53% у період між 2014-2018 та 2019-2023 роками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони Великої Британії оцінило задачі нового командувача Чорноморського флоту РФ

У результаті, за даними аналітиків, Росія опустилася з другого на третє місце у світовому рейтингу експорту озброєнь. Обсяги постачань зброї Росією у 2023 році були на 52% нижчими, ніж у 2022 році, при цьому лише 12 країн отримали основне російське озброєння у 2023 році порівняно з 31 країною у 2019 році.

“Зменшення, ймовірно, пов’язане з декількома факторами, включно з тим, що Росія віддає пріоритет техніці для операцій в Україні через постійні втрати на полі бою, а також зниження попиту клієнтів через ризик відповідних санкцій і глобальне засудження відповідальності Росії за війну”, – йдеться у повідомленні.

Влада РФ стала особливо вразливою до цін на бензин та інші товари повсякденного вжитку. Через атаки українських БПЛА пальне в Росії дорожчає.

Із 1 березня Росія запровадила шестимісячну заборону на експорт бензину для стабілізації цін на внутрішньому ринку. При цьому в РФ спостерігається зростання попиту а пальне.