Ера миру в Європі скінчилася – Кулеба

Головна Сторінка » Ера миру в Європі скінчилася – Кулеба

Повномасштабна агресія Російської Федерації проти України поклала край ері нейтралітету та миру у Європі.

Кожна країна має сама визначати найкращі засоби забезпечення власної безпеки, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє The Irish Times.

“Особисто я вважаю, що ера нейтралітету закінчилася, так само як і ера миру в Європі. Ця сумна реальність є результатом нової реваншистської та імперської сили на сході нашого континенту, тобто диктатури Володимира Путіна”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба сказав, чого найбільше Україна потребує на полі бою

У разі загарбання України РФ не зупиниться. Ось чому забезпечення українських Збройних сил усією необхідною зброєю – є найкращим способом забезпечити довгострокову безпеку Європи зараз, наголосив Кулеба.

“Кожен артилерійський снаряд, вироблений в Європі, повинен служити цілям захисту Європи”, – додав він.

Очільник української дипломатії також закликав активізувати військове виробництво в Європі, усунути всі бюрократичні перешкоди та скерувати всі військові замовлення на континенті на потреби європейських держав і насамперед – України.

До кінця березня Європейський Союз планує поставити Україні майже 170 тис. снарядів, повідомив міністр закордонних справ України. На цю тему Кулеба поговорив телефоном з високим представником ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозепом Боррелем.