fbpx

F-16 для України: розкрили подробиці переговорів Байдена з Зеленським

Головна Сторінка » F-16 для України: розкрили подробиці переговорів Байдена з Зеленським

Розмова, присвячена нюансам постачання сучасних американських винищувачів F-16 Збройним силам України вже відбулася між президентом Сполучених Штатів Америки та його українським колегою.

Радник президента США Джо Байдена Джейк Салліван у ході дискусії, організованої до роковин початку війни в Україні телеканалом CNN, заявив, що запитані Києвом винищувачі не можуть зараз дати належного ефекту в контрнаступі.

“F-16 це питання не короткострокової боротьби. F-16 це питання довгострокового захисту України. І це розмова, яка відбулася між президентом Байденом і президентом України Володимиром Зеленським”, розказав Салліван.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США думають над передачею Україні надсучасних винищувачів

Дискусії щодо передачі Україні сучасних західних винищувачів тривають у Європі та США протягом останніх кількох місяців.

Байден поки що відмовляється задовольнити прохання України щодо F-16 через нерозв’язану дилему, зазначають у CNN. Вона полягає в питанні про те, як далеко можуть зайти США в допомозі України, уникнувши при цьому прямого зіткнення між Заходом і Росією.

14 лютого у столиці Бельгії Брюсселі відбулася дев’ята зустріч у форматі “Рамштайн”.

У штаб-квартирі НАТО зібралися міністри оборони з понад 50 країн світу. Країни-партнери допоможуть Україні перейти в контрнаступ навесні.

Водночас рішення про передачу Києву бойової авіації поки немає.

Учора в Міністерстві закордонних справ України уточнили запит на постачання західних винищувачів.

Generated by Feedzy