Фактурну штукатурку фарбують після висихання

Головна Сторінка » Фактурну штукатурку фарбують після висихання

 Про фактурну штукатурку багато хто мріє, бо це ознака розкоші. Але люди із середнім доходом теж можуть мати таке покриття стін. Для цього потрібна якісна шпаклівка і терпіння, розповідає Максим Горбулич, 47 років, майстер із Хмельницького.

Перед тим як рівняти стіни, чистить їх від шпалер чи фарби. Потім робить пробні мазки, щоб визначитися, як виглядатиме штукатурка на стінах. Для цього слід купити шпатель чи валик. Або ж використати гребінь із рідкими зубцями, шматок решітки чи хвилястого пластика. Можна взяти зім’яту клейонку або круглий пензлик для фарбування розміром із кулак. Ним зручно робити закручені візерунки. Тренуватися можна, доки шпаклівка не висохла. Потім буде важко шпателем вирівняти затверділу масу.

 У кого нерівні стіни, радив би робити крупний малюнок. Він відтінить погрішності поверхні. Її не треба буде так рівняти, як при дрібному візерунку. Не варто всі стіни робити фактурними. На це багато часу йде і має наляпистий вигляд. Краще виділити одну кімнату в будинку або тільки стіну.

Після вибору орнаменту штукатурки­­ на пробному місці очищує його і ґрунтує стіни. Це захистить від появи грибка й допоможе краще прикріпитися шпак­лівці. Її наносить на стіну гладким шпателем. Коли почне твердіти, зверху дає ще шар уже з візерунком. Він і перетворює її на фактурну штукатурку. Залишає висихати на два-три дні. Потім фарбує водо­емульсійною чи акриловою фарбою.

 Щоб малюнок мав рельєфніший й благородніший вигляд, додаю при фарбуванні перламутровий пігмент, каже Горбулич.