Фіалки жовтіють від надлишку добрив

Головна Сторінка » Фіалки жовтіють від надлишку добрив

Не цвітуть через брак світла

 Багато людей пробують вирощувати фіалки, але не вдається. Тому називають квіти примхливими й відмовляються. А насправді мали б розібратися у причині відсутності цвіту, розповідає 59-річна Ірина БІЛЯНСЬКА з Черкас. Зібрала колекцію із 70 сортів фіалок.

Квіти чутливі до складу землі через ніжний корінь. Тому ґрунт краще купувати. З часом навіть найлегший злежується і його якість гіршає, тому потрібно оновлювати хоча б верхній шар. А також час від часу пересаджувати фіалки. Ґрунтосуміш повинна бути пухка, щоб не застоювалася вода і не гнило коріння. Це виходить завдяки додаванню вермикуліту, який утримує вологу та забезпечує коріння киснем.

 Квітки треба напоювати з-під низу горщика. Тоді пишно цвістимуть і земля не пліснявітиме. Рослина сама каже, коли їй не вистачає вологи. У неї листки стають блідими та сухими по краях. Тому ставлю горщики з фіалками в коробку, де лежать у воді дрібні камінці. Якщо листки яскраво-зелені, то все добре. Коли ж листя тягнеться вгору на довгих черешках, значить, освітлення мало. Як листя бліде і закручується вниз то світла забагато.

Ірина Білянська поливає рослину, коли бачить суху землю. Воду відстоює і на деякий час залишає біля батареї, щоб нагріти. Інакше листки покриються жовтими плямами.

Профілактику грибків проводить ­препаратами превікур і конфідор. Добривами підживлює раз на місяць. Від передозування листя жовтіє й відпадає.

 Повертайте вазон до світла різними боками, щоб сформувати красиву розетку, каже Білянська. Видаляйте відцвілі квітки, підсохлі листки, бо фіалка розростається вшир і лінується цвіс­ти. Якщо все це зробили, а рослина не квітне, змініть місце. Горщик має стояти на світлому місці, не впритул до вікна.

Ідеально, якщо за вікном ростуть дерева вони розсіюватимуть світло. У кого немає сонячного підвіконня, може встановити люмінесцентну лампу. Має світити над рослинами, а не збоку, щоб ті не викривлювалися в сторони. Максимальна відстань 3040 см від квітів. Слід вмикати щодня в однаковий час. Таке освітлення допоможе стимулювати та продовжити цвітіння. Якщо світла не вистачає, то витягується стебло та дрібнішає листя.

 Фіалку легко розмножувати. Можна від рослини листок відрізати навскіс або відірвати різким рухом. Поставити у воду чи посадити в землю. Перші пагінці з’являться за місяць.