Фінляндія хоче побудувати тротиловий завод

Головна Сторінка » Фінляндія хоче побудувати тротиловий завод

Фінляндія планує якнайшвидше побудувати завод з виробництва вибухівки в тротиловому еквіваленті.

Це пов’язано із суттєвим попитом на відповідну речовину в Європі через війну РФ проти України, повідомляє Yle.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Фінляндії за 140 км від Росії працюватиме штаб НАТО

“Потрібно значно більше виробництва вибухівки. Тому ми також повинні серйозно розглянути роль вітчизняної промисловості в цьому”, – сказав міністр оборони Фінляндії Антті Хаккянен журналістам.

Діалог про тротиловий завод ведеться з бізнесом, приватними інвесторами та ринком ОПК.

“Гравці ринку знають, що попит на таку продукцію є. У будь-якому випадку, держава має сильну контрольну роль у цьому питанні”, – заявив Хаккянен.

За словами Хаккянена, Фінляндія повідомила своїм союзникам про важливість швидких рішень щодо цього питання. Позаяк РФ готова до тривалої війни з Україною, потреба у вибухівці в тротиловому еквіваленті в Європі зберігається на високому рівні.

“Рішення повинні бути ухвалені зараз, щоб продукція була випущена через рік-два”, – сказав глава Міноборони Фінляндії.

Також Хяккянен наголосив, що це проєкт співпраці з іншими країнами-союзниками. Він вирішуватиметься в тісному діалозі з північними державами та партнерами.

Нагадаємо, що тротил є традиційною вибуховою речовиною, що використовується особливо у виробництві артилерійських і мінометних снарядів. Його масове виробництво значно дешевше, ніж нові вибухові речовини.

Нині доступність тротилу в Європі вважається майже критичною на тлі триваючої широкомасштабної військової агресії РФ проти України, яка триває вже третій рік.

Єдиний завод в Європейському союзі знаходиться в Польщі, але виробництва недостатньо, аби задовольнити високий попит.