Фінляндія закриває пункти перетину через кордон з Росією

Головна Сторінка » Фінляндія закриває пункти перетину через кордон з Росією

Вночі 18 листопада Фінляндія закрила чотири із восьми пунктів перетину кордону з Росією.

Зробили це у відповідь на сплеск міграції, повідомляє Європейська правда.

Так, із опівночі перестали працювати прикордонні пункти Іматра, Ніірала, Нуйямаа і Ваалімаа. Вони розташовані вздовж східного кордону Фінляндії. Діятимуть обмеження до 18 лютого 2024 року. Однак, за потреби можуть бути продовжені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закрити кордони з РФ можуть ще дві країни

На цих пунктах пропуску встановили бетонні загородження й тимчасові паркани. Зокрема, встановлено стаціонарні металеві огорожі або тимчасові паркани з колючого дроту. Там також опустили шлагбауми, за допомогою яких у звичайний час у пунктах перетину кордону контролюють трафік.

За даними прикордонної служби країни, протягом п’ятниці до прикордонних пунктів на південному сході Фінляндії, які закрились, прибули загалом 163 шукачі притулку. При цьому за весь тиждень їх було близько 300. Через велику кількість людей, які хотіли перетнути кордон, траплялись інциденти.

У п’ятницю, 17 листопада, група з близько тридцяти людей намагалася штурмувати фінський кордон з боку Росії. Прикордонники вимушені були застосувати сльозогінний газ.

Уряд Фінляндії може розглянути варіант повного закриття кордону з Російською Федерацією. Про це заявив прем’єр-міністр країни Петтері Орпо. За його словами, російські прикордонні служби “змінили практику” і тепер пускають до кордону Фінляндії осіб без необхідних документів, причому кількість таких нелегальних мігрантів зростає.