fbpx

Фонд гарантування вкладів має компенсувати 150 млн грн пов’язаним зі справою банку “Фінанси і Кредит” компаніям

Головна Сторінка » Фонд гарантування вкладів має компенсувати 150 млн грн пов’язаним зі справою банку “Фінанси і Кредит” компаніям

Високий суд Англії та Вельсу ухвалив рішення щодо справи банку “Фінанси і Кредит” за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

Відповідну інформацію розмістили на публічних ресурсах судової влади Великої Британії, пише УНІАН.

У зв’язку з тим, що ФГВФО програв слухання відповідно до його позовної заяви, суд постановив компенсувати юридичним компаніям, які захищали інтереси Костянтина Жеваго, 80% фінансових витрат, пов’язаних із цим судовим процесом. Сума компенсації становить 4,5 млн фунтів стерлінгів, що за поточного курсу становить понад 150 млн грн.

За словами британських та українських юристів Жеваго, раніше зазначений суд постановив, що не має юрисдикції для розгляду цієї справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британські й українські юристи Жеваго прокоментували рішення Високого суду Англії та Вельсу

“Ми наголошували, що відстоюватимемо свою законну юридичну позицію в цій справі. Постанова Високого суду Англії та Вельсу щодо компенсації фінансових витрат на цей судовий процес – ще одне підтвердження непрофесіоналізму попередніх керівника й правління НБУ у 2014-2018 роках щодо управління банківською системою в період кризи тих років і необґрунтованості претензій до Жеваго з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і замовного переслідування бізнесмена”, – додали британські й українські юристи Жеваго.

“Сумно, що Фонд гарантування вкладів займається популізмом коштом державного бюджету та коштів платників податків. Сподіваємося, що ця згубна практика припиниться і пересічні громадяни не будуть змушені своїми податками оплачувати безпідставні й незаконні судові позови з боку чиновників-популістів”, – наголосили юристи.

Костянтин Жеваго був депутатом Верховної Ради III-VIII скликань, не входив до складу жодної парламентської фракції. Він виконавчий директор компанії Ferrexpo і колишній власник банку “Фінанси та Кредит”.