fbpx

Фортецю та вулиці Хотина показали на столітніх фото

Головна Сторінка » Фортецю та вулиці Хотина показали на столітніх фото

Gazeta.ua зібрала сторічні світлини міста Хотин Дністровського району Чернівецької області.

До 1917-го місто було в складі Російської імперії. Росія анексувала Хотин після російсько-турецької війни 18061812 років. Він став повітовим центром Бессарабської губернії.

Найвідомішою пам’яткою Хотина є фортеця. Її будували у 1250 -1340 роках. Замок пережив численні війни поляків та українців проти Османської імперії. Його ремонтували та оновлювали

1856 року Петербург скасував статус Хотинської фортеці як військового об’єкту. Її передали міському управлінню. У будівлях розмістили штаб та лазарет Модлінського піхотного полку. Але користувалися ними мало через поганий стан. Губернська влада безуспішно намагалася ремонтувати фортецю.

Місто протягом XIX ст. розбудовували на рівнинному плато за регулярним планом. 1897-го у Хотині проживали 18 126 осіб. Була велика єврейська спільнота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фортеця та костел – показали давні фото українського міста

На початку XX ст. у Хотині діяли три броварні, десять винокурень, чотири тютюнові фабрики, лісопильний і цегельний заводи, дві друкарні. Діяли чоловіче та жіноче двокласні повітові училища, два чоловічі однокласні училища та одне приватне.

1818 року місто окупувала Румунія. У повіті розпочалось повстання українців, відоме як Хотинське. У лютому 1919-го повстання придушили королівські війська Румунії.

Опублікували фото Жовкви на Львівщині. Світлини були зроблені в 1890-1900 роках. Поселення на території Жовкви було давно. Міські права воно отримало 1603 року.