fbpx

Франція очолила Раду Європейського Союзу

Головна Сторінка » Франція очолила Раду Європейського Союзу

З 1 січня до 30 червня 2022 року Раду Європейського Союзу буде очолювати Франція.

Своїм девізом та пріоритетами країна обрала – “Відновлення, сила та відчуття належності”: відновлення економіки та підтримка екологічної і цифрової трансформації, “силу” для захисту і просування своїх цінностей та інтересів, та “відчуття належності” у сенсі розвитку спільного європейського бачення. Про це пише “Європейська правда”.

“Якби мені потрібно було одним реченням переказати цілі нашого президентства з 1 січня до 30 червня, я б сказав, що нам потрібно рухатися від стану Європи, яка співпрацює у рамках своїх кордонів, до Європи, яка є потужним гравцем у світі, повністю суверенним і вільним вирішувати свою долю та робити свій вибір”, – говорив раніше президент Франції Еммануель Макрон.

За його словами, у період головування Франція хоче запустити реформу правил, що діють у Шенгенській зоні. Макрон виступив за створення спеціального механізму екстреної допомоги країнам-членам ЄС у разі міграційних криз на кордонах.

Виступаючи за “стратегічний суверенітет” ЄС, Макрон нагадав про концепцію автономної системи оборони 27 країн союзу, яку активно просуває Франція. Париж наполягає, що така система має бути доповненням, а не альтернативою НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін із Макроном поговорив телефоном про Україну

Президент Франції також анонсував активізацію політики щодо Західних Балкан, закликавши ЄС “прояснити перспективи європейської інтеграції” Албанії, Боснії, Сербії, Чорногорії, Північної Македонії та Косово.

У майбутньому півріччі Франція також має намір досягти прогресу в переговорах щодо проєкту європейського Пакту з питань міграції та притулку.

Макрон запропонував також “переглянути бюджетні рамки” та правила Євросоюзу, створивши нову модель економічного зростання; приділити увагу регулюванню цифрової сфери та заходам Європейського зеленого курсу, зокрема, створенню механізмів, які б обмежили або зовсім виключили імпорт у ЄС продукції з високим “вуглецевим слідом”.

Рада Європейського Союзу орган ЄС, де збираються усі галузеві міністри країн-членів ЄС. Разом з Європейським парламентом Рада є законодавчим органом ЄС. Залежно від галузі міністерств існує Рада міністрів закордонних справ, Рада міністрів фінансів, Рада міністрів сільського господарства, Рада міністрів транспорту і т.д. Галузеві міністри приймають рішення, що стосуються майбутнього багатьох європейських країн. Наприклад рішення щодо побудови нової залізниці через Європу, або введення нових водійських прав на всій території ЄС, або щодо розміру фінансової допомоги для сільського господарства країн-членів ЄС.