Франція викликала посла Італії до Міністерства закордонних справ через “неприйнятні висловлювання” віцепрем’єра Італії Маттео Сальвіні на адресу президента Франції Емманюеля Макрона.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на французького дипломатичного співрозмовника.
20 серпня Сальвіні різко відреагував на слова Макрона про можливе розміщення європейських солдатів в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макрон розвінчав мирні ініціативи Кремля: Путін хоче не миру, а капітуляції
“Італійські солдати в Україні? Абсолютно ні. Якщо Емманюель Макрон цього хоче, нехай іде сам. Одягніть каску, візьміть гвинтівку і самі вирушайте в Україну”, – цитує France info.
Посолка Італії Емануела Д’Алессандро була викликана до французького МЗС 22 серпня.
Дипломати нагадали, що такі заяви суперечать довірі та історичним відносинам між країнами, а також не відповідають останнім двостороннім домовленостям і спільній підтримці України.
Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про найближчу зустріч Коаліції охочих. Макрон зазначив, що учасники домовилися продовжувати підтримку України та посилювати тиск на Росію, доки триває її агресивна війна і не буде встановлено міцний та довготривалий мир, який поважатиме суверенітет і права України.
Сторони також підкреслили, що будь-яке тривале врегулювання має бути підкріплене надійними гарантіями безпеки. У цьому контексті французький президент привітав готовність США долучитися до цього процесу.