fbpx

Франція закликала Китай використати вплив на РФ

Головна Сторінка » Франція закликала Китай використати вплив на РФ

Китай має вплинути на Росію та змусити повернутись до миру.

Для цього він повинен використати свої зв’язки. Про це сказала міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна, передає The Guardians.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МЗС Китаю висловились про користь від війни та мирний план

“Необхідно, щоб Китай використав свої відносини з Росією, щоб Росія краще зрозуміла, що вона знаходиться в глухому куті, і щоб вона схаменулася”, заявила міністр.

Заява прозвучала після того, як президент Франції Еммануель Макрон відвідав КНР минулого місяця. Він після цього сказав, що Європа не повинна бути “послідовником” ні Вашингтона, ні Пекіна.

Китай не може бути неупередженим посередником між Росією та Україною, адже Пекін і досі не засудив російське повномасштабне вторгнення. КНР продовжує торгувати з Москвою, заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Сполучених Штатів Америки у Білому домі.

Тим часом КНР уперто продовжує називати війну в Україні “кризою”, “ситуацією” або “конфліктом”.

Китайський лідер Сі Цзіньпін також проігнорував прохання президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена. Глава Китаю відмовився від телефонної розмови з американським президентом.

За перші два місяці 2023 року Російська Федерація майже на чверть збільшила продажі сирої нафти в Китай. У січні-лютому РФ стала найбільшим постачальником нафти в КНР, обігнавши Саудівську Аравію.

Одними з головних бенефіціарів дисконту на російську нафту, яка через санкції ЄС продається з великими знижками, стали недержавні китайські нафтопереробники. Більшість із них розташовані у східній провінції Шаньдун. Вони на початку року купували російську сировину зі знижкою приблизно $8 за барель порівняно з еталонною маркою Brent.

Generated by Feedzy